اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 11 بهمن 1393            نسخه قابل پرینت

ارکستر شهرداد روحانی به یاد هنرمند اکباتانی نواخت

به تازگی کنسرت بزرگ شهرداد روحانی با شرکت 80 نوازنده برتر موسیقی کلاسیک و همینطور ارکستر سمفونی بزرگ تهران در 2 شب در تالار وزارت کشور برگزارشد.

این برنامه در دو قسمت مجزا اجرا شد که بخش نخست حاوی موسیقی های فولکور ایرانی همچون عزیزجون، یه گل سایه چمن، دختر بویر احمدی و ... بود که همگی توسط خود شهرداد روحانی برای سازهای زهی و پیانو تنظیم شده بود. اما در قسمت دوم اجرای آثار بیشتر جنبه بین المللی داشت که از آن جمله می توان به محمدرسول ا...، رقص با گرگها، فهرست شیندلر، پلنگ صورتی و ... اشاره کرد که با تلفیقی از سازهای زهی، کوبه ای و بادی اجرا شدند.

نکته جالب کنسرت حضور پر شور مردم و استقبال گسترده از این برنامه بود. چون خود شهرداد روحانی چند روز قبل از اجرا، در شبکه های اجتماعی خود ابراز نگرانی کوچکی از عدم استقبال گسترده مردم بروز داده بود. به گفته او: این آثار برای شنوندگان خاص موسیقی مناسب بود. اما حضور گرم مردم ابراز خوشحالی وی را در پی داشت.

در بخشی از کنسرت قطعه ای به یاد هنرمند فقید و مرحوم، استاد علیرضا خورشیدفر، پدرکنترباس ایران که اتفاقا در شهرک اکباتان زندگی می کرد و به تازگی فوت نمودند، نواخته و به وی تقدیم شد.

در مجموع این برنامه معیاری برای ارزیابی عمق اندیشه، ایده های موسیقیایی و توان فنی شهرداد روحانی به حساب می آمد. وی یکی از مبلغین ارزشمند نغمه های ایرانی در قالب موسیقی جهانی است.

در ادامه فیلم کوتاهی از یکی از قطعات اجرا شده در این کنسرت آمده است.

فیلم اجرای ارکستر شهرداد روحانی

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح