اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ سه شنبه 18 خرداد 1395             نسخه قابل پرینت

اتمسفری جدید در شورای فرهنگی ناحیه ایجاد شده است

جلسه دوم از دور جدید شورای فرهنگی ناحیه 6 روز گذشته به میزبانی حوزه بسیج خواهران 122 فاتح برگزار شد.

در جلسه دیروز نخستین موردی که بسیار مشهود و واضح بود حضور بیشتر فعالان فرهنگی تأثیر گذار از سطح محلات ناحیه 6 بود که بی شک تأثیر گذاری خاصی بر وزن محتوایی جلسه داشت. در این میان عدم وجود نماینده ای از «خانه فرهنگ آیه» که یکی از مهمترین واحدهای فرهنگی در محدوده اکباتان و بیمه به حساب می آید قدری تعجب برانگیز بود چون در جلسه گذشته دو نفر از این مجموعه شرکت کرده بودند و ایده «هفته فرهنگی اکباتان» هم از سوی این افراد مطرح شد که البته قدری ناپخته و غیر منسجم به نظر می رسید.

پس از تلاوتی آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط سید یوسف درود که در مقام رئیس اداره اجتماعی فرهنگی ناحیه 6 مسوولیت اداره جلسه را بر عهده داشت، موارد مکتوبی در قالب مصوبات جلسه پیشین به استحضار حضار رسید که تذکر حاضرین در خصوص اینکه مصوبه ای در جلسه گذشته گردآوری نشده است موجب شد که موارد مورد نظر در جلسه فعلی طرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

در ادامه درد دلها و نقطه نظراتی از جانب حاضرین در خصوص تعریف فرهنگ، چگونگی جذب مخاطب و شکل انجام کار فرهنگی از سوی حاضرین بیان شد اما در مهمترین صحبت های این قسمت یوسف درود به صراحت اعلام کرد که مصوبات جلسات سالهای پیش شورای فرهنگی ناحیه 6 وجود ندارد و دقیقا معلوم نیست در گذشته چه کاری صورت گرفته است. وی همچنین از تهیه نقشه فرهنگی ناحیه که شامل آیتم هایی همچون جغرافیای ناحیه، نیروی انسانی، رویدادهای اجتماعی و ... خبر داد و اساسی ترین هدف خود را از انجام این برنامه دسترسی جانشینان بعد از خود و همچنین فعالان فرهنگی به یک پایگاه اطلاعاتی جامع از سطح ناحیه 6 برشمرد که این افراد دیگر مجبور نشوند از گام نخست شروع به جمع آوری اطلاعات نمایند.

در بخش بعدی جلسه درد دلهای نمایندگان حاضر از سایر محلات مورد ارزیابی قرار گرفت که در این زمینه نماینده شهرک آپادانا معتقد بود که «آپادانا مظلوم واقع شده است و هیچوقت صحبتی از این محله نیست. شهرک اکباتان خود را تافته جدا بافته می داند و هیچگاه برای انجام همکاری با شهرک آپادانا پیشقدم نمی شود».

انتخاب رابطین فرهنگی و اجتماعی ناحیه 6 قسمت بعدی نشست دیروز به حساب می آمد که بر این اساس آقای دریایی تبار و خانم دهقانی به عنوان رابط ستاد امر به معروف، آقایان آزمون نیا، وهابی و ایزدی به عنوان رابط ستاد اقامه نماز و آقایان پرویزی و مصفا به عنوان رابطین اجرایی شورای فرهنگی اجتماعی ناحیه 6 انتخاب شدند.

در پایان از مسجد امام خمینی (ره) به عنوان مسجد شاخص ناحیه 6 در ایام مبارک ماه رمضان نام برده شد که طبق انتخاب صورت گرفته قرار است فعالیت هایی در قالب نمایشگاههای موقت فرهنگی در شبهای ماه پیش رو به میزبانی این مجموعه صورت پذیرد.

در کلیت بخش زیادی از زمان جلسه به شکل و شیوه جذب مخاطبین فعالیت های فرهنگی اختصاص داشت و در این زمینه انتقاداتی نیز به عدم تحرک کافی مدیران محلات در فعالسازی خانه ها و کانون های زیر مجموعه مطرح شد اما به نظر می رسد اداره اجتماعی فرهنگی ناحیه 6 در حال محک زدن ظرفیت تأثیر گذاری و همچنین ایده پردازی فعالان فرهنگی موجود در سطح محدوده جغرافیای فعالیت خود می باشد. هنوز معلوم نیست در آینده چه فعل و انفعالاتی رخ دهد اما از اتمسفر جلسه روز گذشته این احساس به خوبی دریافت می شد که پتانسیل جدیدی در حال شکل گیری است و امیدواری برای جهت دهی این پتانسیل قطعا وجود دارد.    

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح