اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 26 تير 1395             نسخه قابل پرینت

بانک خون حیوانات قدمی جدید برای کمک به حیوانات بیمار

یورو نیوز گزارش داده که نخستین بانک خون حیوانات در شهر پینگ تونگ تایوان افتتاح شده است.

در مرحله اول افتتاح اين بانك خون،افراد داوطلبانه سگ هایشان را برای دادن خون به مرکز علوم و تکنولوژی بیمارستان حیوانات در این شهر می آورند تا در درمان سگ های زخمی بتوان در صورت لزوم از این بانک خون گرفت.

تنها سگ های بین یک تا هشت سال که بیش از بیست کیلو وزن دارند و واکسن هایشان به روز است حق خون دادن دارند.

لین هویی چینگ دانشجوی دامپزشکی که سگ اش را برای خون دادن آورده می گوید: «هرچقدر بتوان به سگ ها کمک کرد، خوب است. وقتی خون می دهیم نمی دانیم چه کسی را نجات خواهد داد با اینحال دوست داریم این کار را انجام دهیم. برای سگ ها نیز همینطور است. جمع آوری و نگهداری خون آنها بسیار دشوار است. به نظرم ضمن اعتماد به این موسسه باید این وظیفه دشوار را قبول کنیم. بدین شکل احتمالا سگ ها نیز در نجات هم نوعان خود سهم خواهند داشت.»

در حال حاضر اغلب سگ هایی که برای خونگیری ثبت نام شده اند متعلق به دانشجویان دامپزشکی هستند.

تسایی لان یکی از استادیارانی که این برنامه را مدیریت می کند، ایده اصلی را از ابتکاری مشابه در بانکوک الهام گرفته است: «در صورت نیاز به خون نمی توان تضمین داد که راه حلی فوری برایش پیدا شود حتی اگر سگی که خون داده در سلامت کامل باشد. در این شرایط گاهی اوقات بررسی کیفیت خون اهدا شده در زمانِ نیاز، غیر ممکن به نظر می رسد. زیرا تنها با انتقال خون نمی توان به درمان قطعی امیدوار بود. این راه تنها مدت درمان را بیشتر می کند.»

خون های جمع آوری شده برای سی و پنج روز ذخیره می شوند تا بتوان گلوبولهای قرمز را به مدت بیست روز تغلیظ کرد اما پلاسمای خون قابیلت نگهداری در مدت یکسال را دارد.

مرحله آزمایشی این طرح به پایان رسیده و حال نوبت آزمایش این ابتکار بر روی گربه ها است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح