اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 18 مرداد 1395             نسخه قابل پرینت

اگر صورتجلسه مگامال جعلی است چرا شکایت نمی کنند؟

هوشنگ هموطن دبیر شورایاری شهرک اکباتان در گفت و گویی برخی زوایای مهمترین مسائل روز شهرک اکباتان را بازگو کرده است.

گزارش پیگیری مشکلات اکباتان در وزارتخانه ها را منتشر کنید

اگر دوستان ما در شورایاری برای این سمت انتخاب شده اند وظیفه دارند در جلسات شورایاری و امناء شرکت کنند و اگر به مرور زمان مسوولیت های بالاتری از عضویت در شورایاری شهرک اکباتان بدست آورده اند صحیح این است که بروند و در همان مسوولیتها انجام وظیفه کنند و قانون هم نفرات علی البدل را به همین منظور مشخص کرده است. اگر همکاران شورایار احساس می کنند در وزارت کشور، مسکن و شهرسازی یا هر جایی دیگری بیشتر مفید به فایده هستند لطف کنند از سمت خود استعفاء دهند البته یک درخواست دیگر هم دارم و آن اینکه دکتر ایمانی که مدعی هستند مشکلات شهرک اکباتان را در وزارت کشور، وزارت مسکن و شهرسازی و همینطور وزارت علوم پیگیری می کنند، لطف کنند یک گزارش مختصر از پیگیری های خود منتشر کنند تا مشخص شود تلاش هایش چه منفعتی برای ساکنین اکباتان به همراه داشته است؟   

اگر صورتجلسه مگامال جعلی است چرا شکایت نمی کنند؟

فردی که صورتجلسه پروژه مشارکت شرکت مالزیایی در شهرک اکباتان را که معروف به مگامال است امضاء کرده مدعی شده که این صورتجلسه جعلی است. در پاسخ به این مطلب باید بگویم که سرکار خانم تبریزی که خودشان در یک مجموعه قضایی مشغول به فعالیت هستند پس چرا تشریف نمی برند بر علیه این صورتجلسه و فرد جاعل اقدام قضایی مقتضی را انجام دهند؟    

به نظر من مراجعه ایشان به مراجع قضایی بهترین روشی است که اصالت صورتجلسه را مشخص می کند و من از همکار شورایار خود درخواست می کنم که حتما این کار را انجام دهند. در اینجا هم به صراحت اعلام می کنم که اگر صورتجلسه جعلی بود هوشنگ هموطن ضمن پذیرش عواقب قانونی انتشار صورتجلسه جعلی از کلیه سمت های خود در شهرک اکباتان استعفا خواهم داد اما اگر آن برگه اصالت داشت سرکار خانم تبریزی شهامت داشته باشند و تنها از حضور در شورایاری و امناء اکباتان استعفا دهند.  

شورایاران بدون مجوز اقدام می کنند

متأسفانه به دفعات مشاهده شده است که افراد شورایار بدون داشتن مصوبه به ادارات و موسسات دولتی مراجعه می کنند و از جایگاه یک شورایار مطالبی را مطرح می کنند که اصلا مجوزی برای صحبت و رایزنی آنها صادر نشده است. طبق اساسنامه اگر در مواردی نیاز باشد که شورایاران در یک اداره یا مجموعه ای حضور پیدا کنند، ابتدا باید این امر در جلسه رسمی مصوبه شود و پس از آن دبیر شورایاری و یا نمایندگانی که برای این مسئله تعیین می شوند به منظور پیشبرد امور در مراجع مورد نظر حضور پیدا کنند.  

بیان مواضع رافع مسوولیت نیست

بیان مواضع در شبکه های اجتماعی این روزها در شهرک اکباتان جایگزین پاسخگویی صریح و صحبت های شفاف شده است که در همین جا باید عرض کنم «بیان مواضع رافع مسوولیت افراد نیست». طبق دستور العملی که توسط ستاد شورایاران به ما اعلام شده، رابط اطلاع رسانی شورایاران باید زمان جلسات و یک سری مسائل محدود را در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کند تا افراد آگاهی لازم را از زمان و دستور جلسات داشته باشند. ولی در حال حاضر شبکه های اجتماعی محلی شده است برای جنگیدن و رود رویی افراد که اصلا این کار صحیح نیست چون طبق قانون اگر اختلافی هست باید در جلسات شورایاری مطرح شود و در صورت عدم نتیجه گیری ستاد شورایاری رسیدگی خواهد کرد. متأسفانه اتهام زنی در شبکه های اجتماعی به امری بدیهی تبدیل شده است.

باید مثل آپادانا امتیاز می گرفتیم

تا به حال در مقابل ساخت و سازهایی که در زمین های اکباتان صورت گرفته است ما نتوانسته ایم هیچگونه امتیازی را دریافت کنیم و ای کاش به جای پیمودن راههایی که عملا هیچ منفعتی برای ساکنین شهرک نداشته است مانند اهالی شهرک آپادانا عمل می کردیم. شهرک آپادانا به منظور احداث پلی که به خیابان شهید رحمانی متصل می شد، مقداری از زمین هایش برای این پروژه اختصاص یافت. اما در مقابل مدیران شهرک اقدام به گرفتن امتیاز از شهرداری کردند که از جمله آن امتیازات می توان به مجوز ساخت 6 دفتر هیئت مدیره به متراژ 100 متر مربع، احداث زمین های ورزشی، احداث تیرهای چراغ برق و کابل کشی در خیابان اصلی و آسفالت کاری خیابان های آپادانا به ضخامت 15 سانتی متر اشاره کرد.

ولی در مقابل ما در اکباتان به چیزی دست پیدا کرده ایم؟ آیا غیر از این است که اکنون برای حداقل ترین ها یعنی ترافیک، آلودگی صوتی و پر کردن چاله های خیابان و حتی مواردی پیش پا افتاده تر مثل صندلی و سطل آشغال در جاده سلامت باید مدتها دوندگی کنیم.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح