اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 30 مرداد 1395             نسخه قابل پرینت

قیمت نجومی تورهای ترکیه پس از لغو ممنوعیت

تورهای ترکیه پس از یک ماه ممنوعیت فروش، اکنون با افزایش نرخ قابل توجه مواجه شده است. اگرچه آژانس‌های ایرانی مدعی‌اند قیمت‌ها مشابه قبل است، اما بررسی‌ها خلاف این ادعا را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، آژانس‌های فروشنده مدعی‌اند قیمت این تورها مخصوصا به مقصد سواحل جنوبی ترکیه افزایشی نداشته و تورهای ترکیه قبلا هم با همین نرخ‌ها اجرا می‌شده، این درحالی است که نرخ این تورها بویژه پس از حملات انتحاری در فرودگاه آتاتورک استانبول، بشدت کاهش یافته بود؛ به طوری که قیمت تور آنتالیا حتی به کمتر از یک میلیون تومان و هزینه سفر به استانبول تا ۷۵۰ هزار تومان هم رسید.

اما حالا با وجود انکار افزایش قیمت این تورها از سوی آژانس‌های ایرانی، بررسی جدول فروش تورهای این مقصد بویژه در سواحل جنوبی این کشور، فاصله‌ی قیمتی محسوسی را به نسبت یک ماه پیش نشان می‌دهد.

در حال حاضر کمترین نرخ تور استانبول با هواپیمای ایرانی و دو شب اقامت در هتل ۳ ستاره، ۷۷۰ هزار تومان است. تورهای همین مقصد که با ایرلاین‌های تُرک انجام می‌شود، با اقامت در هتل ۵ ستاره برای سه روز، حدود دو میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

اما ارزان‌ترین قیمتی که برای تورهای سواحل آنتالیا گذاشته شده، با ایرلاین ایرانی و اقامت در هتلی سه ستاره، یک و نیم میلیون تومان است که اگر مسافران همین تور در هتلی ۵ ستاره بخواهند اقامت داشته باشند، باید سه و نیم میلیون تومان بپردازند، اما نرخ همین تورها با پروازهای تُرک تا هشت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم می‌رسد.

آژانس‌های مسافرتی که حدود یک ماه محروم از اجرای تورهای این مقصد بودند، اکنون چندان تمایلی برای شرح وضعیت فروش و نرخ این تورها ندارند و حتا با انکار افزایش قیمت، شرایط موجود را مشابه قبل و کاملا طبیعی اعلام می‌کنند.

اما اکنون به نظر می‌رسد با عادی شدن روابط گردشگری ترکیه با کشورهایی چون روسیه و ایران و اطمینان یافتن از بازگشت گردشگران این کشورها، مشوق‌های ویژه‌ی ترکیه برای جذب گردشگران روس و ایرانی برداشته شده و بخش‌های خدماتی، قیمت‌ها را به حالت قبل برگردانده، به نحوی که به نظر می‌رسد، درصدد جبران خسارت‌های وارده آن هم در فصل اوج سفر به این کشور، برآمده‌اند!؟

این در حالی است که طرف تُرک پذیرفته است خسارت‌های تحمیلی را جبران کند.

براساس اعلام انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران، بسیاری از مجریان تورهای ترکیه از لغو قراردادها و ممنوعیت اجرای تور در این مقصد پس از کودتای ترکیه متحمل خسارت‌های مالی شدند که با موافقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین کشور ترکیه، مقرر شده این خسارت‌ها در صورت ارائه مدارک و اسناد مثبته، جبران شود.

کودتای ترکیه و تحت تاثیر آن تصمیم دولت ایران برای ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به این مقصد و متعاقب آن، لغو قراردادهای آژانس‌های ایرانی و ترک، نقیصه‌ای را روشن کرد که سال‌ها در خفا مانده بود. با آن‌که ایران برای شرایط نا امن ترکیه، حالت «فروس ماژور» اعلام کرد و آژانس‌های ایرانی مجبور شدند قراردادهای خود را با تُرک‌ها لغو کنند، اما طرف مقابل با نپذیرفتن چنین شرایطی از آژانس‌ها و ایرلاین‌های ایرانی طلب خسارت کرد و حالا به نظر می رسد قیمت های جدید برای جبران خسارات وارده است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح