اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 1 شهريور 1395             نسخه قابل پرینت

در پیام روز پزشک صارم «جزیره» نام گرفت

ابوطالب صارمی موسس بیمارستان صارم به مناسبت روز پزشک پیامی را صادر نموده است.

در این پیام آمده است: امروز را هیچوقت فراموش نخواهم کرد نه به خاطر اینکه پزشک هستم و امروز روز من است، بلکه به این خاطر که یادم بماند طبابت هنر می خواهد. هنر است وقتی بتوانی در میان انبوه درگیری های روزمره هنوز هم بیشتر از هر چیز به فکر این باشی که دستانت دردی را از یک بیمار دور کند.

همچنین در بخش دیگر پیام خاطره ای ذکر شده و می خوانیم: یادم می آید سالیان دور در دوران دانشجویی یکی از اساتیدم به ما می گفت: «شما در آینده پزشک می شوید پس چه بخواهید و چه نخواهید از سطح رفاه نسبتا خوبی برخوردار خواهید شد. ولی نصیحت من به شما این است که خودتان را ارزان نفروشید».

اما در تمام این پیام یک نکته بسیار ریز ولی مهم وجود دارد و آن نامیدن بیمارستان صارم به عنوان «جزیره» در قسمت پایانی می باشد که دقیقا مفهوم نگارنده را مشخص نمی کند. « امروز را بهانه می کنم تا از تلاشهای بی دریغ همکاران بزرگوارم در جزیره صارم قدردانی نمایم. امروز روز شماست. روز یادآوری رسالت بزرگ شما برای طبیب بودن. ماهم مانند خیل عظیم همکارانمان آرزو داریم روزی فرا برسد که پزشک و بیمار ارتباط مالی نداشته باشند و این کار توسط بیمه ها انجام شود چون در آن شرایط جامعه ای فاضله در پیرامون ما ایجاد خواهد شد».

همانطور که اشاره شد مفهوم جزیره در پیام دکتر صارمی آنهم در شرایطی که بیمارستان صارم در داخل شهرکی که بیش از 80 هزار نفر جمعیت دارد، مشخص نیست اما شاید صارمی ها خود را در میان این شهرک و هجمه های غیر مستندی که طی ماههای گذشته به عملکرد آنها صورت گرفته تنها می بینند که این لفظ را مورد استفاده قرار داده اند. در این حالت این مسئله هم ناراحت کننده است و هم لزوم حمایتی را گوشزد می کند که شاید می توانست از جانب برخی مدیران شهرک به انجام برسد و انصافا آنطور که باید و شاید به انجام نرسید.

در ایران، اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است. در کشورهای دیگر، روزهای دیگری، باتوجه به رویدادهای محلی برای این مناسبت در نظرگرفته شده‌اند.

سایت خبری اکباتان به نوبه خود این روز را به پزشکان عزیز حاضر در شهرک اکباتان تبریک می گوید.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح