اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 9 اسفند 1393            نسخه قابل پرینت

درخشش هنر اکباتان در جشنواره موسیقی استان تهران

به همت معاونت هنری و سینمایی اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران نخستین دوره جشنواره موسیقی استان تهران در هنرستان موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این جشنواره که در دو بخش تجلیل از اساتید برتر موسیقی استان تهران و همینطور رقابت نوازندگان به مدت 3 روز جریان داشت، با معرفی منتخبین هیأت داوران به کار خود پایان داد.

از مهمترین رویدادهای این جشنواره می توان به نوازندگی دوباره ملیحه سعیدی، درخشش هنرمندان اکباتانی در بخش تجلیل از اساتید و گرامیداشت علیرضا خورشید فر اشاره کرد.

نوازندگی دوباره ملیحه سعیدی

ملیح سعیدی مدرس «قانون» به گفته خودش نزدیک به 2 سال بود که دست به ساز نبرده بود. وی علت این مسئله را درزدیده شدن ساز خود در هنگام سرقت منزلش اعلام کرد. سازی که توسط شوهر مرحومش ساخته و به او هدیه شده بود و به گفته او طی سالهای بسیار این ساز تنها مونس او بوده است. او در نخستین جشنواره موسیقی استان تهران به اصرار بسیار دست اندرکاران و همینطور دیگر اساتید مجدد دست به ساز برد.

درخشش هنرمندان اکباتانی در بخش تجلبل از اساتید

در قسمت تجلیل از اساتید موسیقی استان تهران، از بیش از 20 استاد هنرستان و دانشگاه موسیقی تجلیل به عمل آمد که در بین آنها خانم نگار بوبان مدرس و نوازنده عود و نادر مرتضی پور مدرس، رهبر ارکستر و نوازنده کنترباس، نمایندگان هنر و هنرمندان شهرک اکباتان به حساب می آمدند.

گرامیداشت علیرضا خورشید فر

بنا به پیشنهاد مهران یوسفی هنرمند نقاش اکباتانی که اتفاقا بخشی از امور اجرایی این جشنواره را بر عهده داشت، از هنرمند فقید اکباتان و پدر ساز کنتر باس ایران، علیرضا خورشید فر که چندی پیش دار فانی را وداع گفت، تجلیل به عمل آمد و پسر وی با حضور بر روی صحنه لوح یادبود همراه با تصویری از پدر را دریافت کرد.       

 
 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح