اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 17 شهريور 1395             نسخه قابل پرینت

نقشه های یک دوهزارم برای تعیین فضای سبز بلوکها

به زودی طرحی در شهرک اکباتان اجرا خواهد شد که بر مبنای آن متراژ دقیق فضای سبز بلوکها مشخص خواهد شد.

هوشنگ هموطن عضو شورایاری و هیئت مدیره مرکزی شهرک اکباتان با بیان این مطلب افزود: یکی از طرح هایی که قرار است در شهرک اکباتان به انجام برسد، مشخص شدن مقدار دقیق آب لازم برای آبیاری فضای سبز اکباتان در کلیه بلوکها است. بر همین اساس هماهنگی لازم با نمایندگان شرکت  مشاور در این خصوص به انجام رسیده و همچنین نقشه های یک دوهزارم اکباتان از سازمان نقشه برداری گرفته شده که از روی آنها مقدار دقیق فضای سبز هر بلوک مشخص خواهد شد و پس از جمع بندی نهایی اطلاعات بدست آمده، می توان فهمید که طی سالهای آینده که مشکل کم آبی قطعا نمود بیشتری خواهد داشت، میزان آب مصرفی برای فضای سبز شهرک به چه اندازه باید تعیین شود؟

هموطن در ادامه اذعان کرد: این برای نخستین بار است که در اکباتان متراژ دقیق فضای سبز بلوکها و همچنین میزان آب مصرفی آنها بررسی خواهد شد و بزرگترین مزیت این کار تعیین میزان برداشت از چاههای آب بلوکها است که طی سالهای گذشته با حجم برداشت بیشتری مواجه شده اند. همچنین قرار است شرکت مشاور پس از بدست آوردن اطلاعات لازم طرحی در خصوص مدل آبیاری بهینه فضای سبز اکباتان ارائه کند که بی شک این کار یکی از مهمترین کارهایی است که می توان برای پایداری سر سبزی شهرک اکباتان به انجام رساند.

عضو هیئت مدیره مرکزی اکباتان در پایان گفت: در این طرح شهرداری و سازمان آب مشارکت می کنند و هزینه های اجرای آن را نیز تا این لحظه شهرداری تقبل کرده است.     

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح