اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 1 مهر 1395             نسخه قابل پرینت

هیچ شکایتی از مرگ گربه های اکباتان تنظیم ثبت نشده

روز چهارشنبه برخی خبرگزاری ها با تیتر «پذیرایی از گربه های اکباتان با مرگ موش» از بین رفتن برخی گربه های شهرک اکباتان را به عمکلرد یکی از مدیران بلوکها نسبت داده اند.

پیگیری های صورت گرفته به وضوح مشخص می سازد که مبارزه با جمعیت در حال ازدیاد موشها همیشه در بلوکهای شهرک اکباتان یکی از دغدغه های مدیران بلوکها بوده و در این راه حتی متوسل به «پفک مسموم» نیز شده اند. بر همین اساس طی هفته های گذشته در بلوک A3 با نظارت و هدایت کامل زینب فائض، رئیس کمیته فضای سبز هیئت مدیره مرکزی شهرک اکباتان بحث طعمه گذاری برای موشها صورت گرفته است. فائض علاوه بر این مسوولیت، همکاری زیست محیطی با چندین بلوک اکباتان و همچنین نهادهای دانشگاهی را دارا می باشد.

اما پس از انجام این کار عده ای از ساکنین که مرگ گربه های اکباتان را طی روزهای اخیر ناشی از همین طعمه گذاری قلمداد می کردند با حضور در دفتر اجرایی این بلوک مراتب اعتراض خود را اعلام کردند که پس از آن زینب فائض توضیحات کاملی را در این زمینه ابراز کرد.

فائض در این زمینه گفته است: «متآسفانه در حال حاضر عده ای مخالف سگ و گربه هستند و این افراد در حال مبارزه با این مخلوق های پروردگار در کل شهرک اکباتان در قالب طعمه گذاری هستند. این افراد تاکنون چندین بار به صورت حضوری با بنده وارد مذاکره شدند که متأسفانه هدفشان از بین بردن تمامی این موجودات بود که بنده «خطر زنجیره ای زیست محیطی را حتی برای انسانها» به آنها توضیح دادم».

رئیس کمیته فضای سبز شهرک اکباتان در ادامه افزود: «سم استفاده شده علیه موشها به طور مختص علیه موشها اثر میکند و مقدار مصرف شده باید بیست برابر حجم مورد استفاده باشد تا علیه گربه و سگ استفاده شود و در غیر اینصورت اثری نخواهد داشت».   

اما در ادامه اخبار رسانه ها بحث شکایت نیز مطرح و آمده است: «مدیرعامل دیدبان حقوق حیوانات اعلام کرد که حامیان حیوانات پس از این اتفاق به کلانتری منطقه مراجعه کرده و اتفاق را گزارش کرده و شکایتی تنظیم کرده‌اند اما از فرایند حقوقی متعاقب آن هنوز تصویر روشنی موجود نیست».

گفتنی است پیگری های صورت گرفته از کلانتری 135 آزادی نشان می دهد که هیچ شکایتی در این خصوص تنظیم نشده و هیچ اقدامی نیز در این زمینه از جانب کلانتری صورت نگرفته است.

البته علت اعلام رسمی «شکایت» در این مورد کاملا نامشخص است اما چیزی که تا حدودی به نظر می رسد شکل اطلاع رسانی های اینچنینی است که بیشتر در جهت فشار برای تصویب قانون نحوه رفتار با حیوانات شهری می باشد و متأسفانه شهرک اکباتان و مدیران آن نیز در هجمه این فعل و انفعالات قرار می گیرند که همین مسئله لزوم هشیاری بیشتر ساکنین را گوشزد می کند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح