اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 18 مهر 1395             نسخه قابل پرینت

مدارس اکباتان در تجمع روز هشتم محرم حضور ندارند

جلسه فوق العاده قرارگاه جهادی ناحیه 6 روز گذشته با موضوع تصمیم گیری پیرامون تجمع مذهبی روز هشتم محرم برگزار شد.

در این جلسه که غیبت یوسف درود رئیس اداره اجتماعی شهرداری ناحیه در آن کمی سوال برانگیز به نظر می رسید، مباحث مهمی در زمینه نقاط ضعف و قوت همایش پیاده روی نهم مهرماه مطرح و پس از آن کلیات تجمع مذهبی روز هشتم ماه محرم بر سر مزار شهید گمنام شهرک اکباتان مورد توافق نفرات حاضر قرار گرفت.

در تجمع روز هشتم محرم قرار است مساجد، هیئت های مذهبی و عزاداران حسینی در محل مزار شهید گمنام شهرک اکباتان واقع در باشگاه پاس گردهم آیند و به عزاداری بپردازند. گفتنی است روز هشتم ماه محرم سالگرد تدفین یپکر پاک و مطهر شهید گمنام اکباتان است.

از نکات مهمی که روز گذشته مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت انتخاب ساعت مناسب برای تجمع مورد نظر بود چون از یک سو سید باقر قائم مقامی دبیر قرارگاه جهادی معتقد بود که امامان جماعت در مساجد خواستار حرکت دسته های عزاداری پس از برگزاری نماز ظهر هستند و از سوی دیگر برخی برای استفاده از ظرفیت مدارس و دانش آموزان به دنبال برگزاری در ساعات پیش از تعطیلی مدارس بودند چون در صورت برگزاری بعد از نماز ظهر و عصر امکان حضور مدارس و دانش آموزان با توجه به اتمام ساعت کاری مدارس منتفی می شود.

در نهایت نیز طرفین نتوانستند به یک جمع بندی مناسب در این زمینه دست پیدا کنند اما به پیشنهاد برخی قرار شد تا با توجه به زمان کم برای هماهنگی، امسال نیز این مراسم به روال سالهای گذشته برگزار شود تا در سالهای آتی برنامه ریزی مناسب تری صورت پذیرد.

نکته مهم مراسم امسال حضور پر رنگ و مشارکت اساسی دفتر امام جمعه کن، حجت الاسلام و المسلمین صالح نیا در این زمینه می باشد. طبق مواردی که در جلسه ارائه شد برنامه های متنوعی به نسبت سالهای گذشته در این مراسم تدارک دیده شده است که البته با مشارکت دفتر امام جمعه به انجام خواهد رسید.    

طبق سنوات گذشته هر سال در روز هشتم ماه محرم الحرام دسته های عزاداری در مزار شهید گمنام جمع می شوند تا علاوه بر عزاداری سالار شهیدان عالم، قدردانی از مقام و عملکرد شهیدان میهن نیز به انجام برسد. 

یکی از نکات مهمی هم که دیروز در جلسه رخ داد و قطعا نشانه مهمی تلقی می شود حضور مهندس وحید قربانعلی پورمعاون شهردار ناحیه 6 در نشست قرارگاه جهادی شهدای مدافع حرم بود.

وی پس از مدتها مجدد در سلسله جلسات قرارگاه حاضر شد که خود همین موضوع می تواند نشانه ای از روند رو به رشد حمایتها از فعالیت های این مجموعه باشد. 

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح