اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 17 اسفند 1393            نسخه قابل پرینت

آشنایی بیشتر با هنرمندان نمایشگاه نقاشی ققنوس

نمایشگاه نقاشی گروهی هنرجویان آموزشگاه ققنوس از روز 22 اسفند جاری آغاز خواهد شد. آثار این نمایشگاه و بالطبع هنرجویانی که در این نمایشگاه شرکت می کنند با نظر مهران یوسفی(مدیر آموزشگاه) انتخاب شده اند. مطلب ذیل نگاهی است به حال و هوای 3 تن از شرکت کنندگان در این نمایشگاه با هدف آشنایی بیشتر مخاطبین فعالیت هایی از این دست با هنرمندانی که در آینده ممکن است حرفهای بسیاری برای گفتن داشته باشند.

شهره خوانساری

او بعد از 3 سال آموزش نخستین حضور در یک نمایشگاه را تجربه می کند. خوانساری در توضیح احساس خود پیش از برگزاری اولین نمایشگاهش گفت: در حال حاضر نوعی اضطراب توام با خوشحالی در من وجود دارد. اضطراب از بابت برخوردهایی که با آثارم خواهد شد و خوشحالی از اینکه می توانم آثارم را در قالب نمایشگاهی ارائه دهم. خوانساری در ظاهر اعتماد به نفس مناسبی از خود بروز می دهد اما نحوه برخورد مخاطبان با آثارش برای او دارای اهمیت است. او معتقد است نه بابت تعریف ها باید خود را گم کرد و نه بابت انتقادها همه چیز را تمام شده پنداشت. شهره خوانساری فرصت نقد آثار نقاشی دیگران را نیز از دست نمی دهد.

 

 

نسیم یوسفی

3 سال است فعالیت نقاشی را آغاز کرده . او نیز مانند تنی چند از هنرمندان دیگر نخستین تجربه نمایشگاهی را پشت سر می گذراند به همین دلیل روزهای پیش از آغاز بیشتر دغدغه برخوردهای احتمالی را در سر دارد. هر چند که معتقد است بیشتر مورد تعریف و تمجید قرار خواهد گرفت تا نقدهای تند و تیز. نکته جالب در خصوص نسیم یوسفی اظهار نظر صریح او در خصوص هدف از ادامه هنر نقاشی است که وی میزان تمایل به دیده شدن آثارش را بسیار در این قضیه مهم تلقی کرد. به طور کل به نظر می رسد نسیم یوسفی در آینده جزو آن دسته از هنرمندانی باشد که حال و هوای مخاطب برای او اهمیت بسیاری را دارا می باشد.

 

ناهید زرگر

شاید باورش سخت باشد اما 13 سال است به عنوان هنرجوی ققنوس فعالیت می کند. این نمایشگاه ششمین نمایشگاه نقاشی او به حساب می آید که البته تمامی آنها بصورت گروهی برگزار شده است. از همین روی بدون اضطراب تنها منتظر آغاز نمایشگاه است. به نظر نمی رسد زیاد برای نظرات موافق یا مخالف اهمیت قائل باشد. بیشتر به دنبال ارضای خواسته های خود و دریافت آرامش از هنر نقاشی است.

به گفته بسیاری از هنرجوهای آموزشگاه وی فوت و فن کار نقاشی را به خوبی آموخته به گونه ای که در حال حاضر شاید سفارش های کاری او از  شخص مدیر آموزشگاه هم بیشتر باشد. اما به هر حال ناهید زرگر همچنان هنرجوی ققنوس است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح