اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 28 فروردين 1396            نسخه قابل پرینت

سهم اکباتان از 500 هزار پیاز گل لاله در منطقه 5 چقدر بود؟

پرتال خبری شهرداری منطقه 5 تهران روز گذشته از شکوفا شدن 500 هزار پیاز گل لاله در در بدنه بزرگراهها وبوستانهای منطقه 5 خبر داده است.

به گزارش سایت خبری اکباتان، سید محسن اسدی شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر افزوده است: «با توجه به بازدید گردشگران منطقه ای و فرا منطقه ای از اماکن تفرجگاهی غرب تهران و زیباسازی مناظر شهری، گل های لاله در بزرگراهها وبوستان های منطقه کاشته شد. کاشت پيازهاي لاله در رنگ بندي هاي متفاوت و زيبا انتخاب و اجرا شده است تا شهروندان هم زمان با فرا رسيدن بهار شاهد شکفتن هزاران گل لاله باشند».

همچنین علی بخشی رییس اداره فضای سبز منطقه 5 از گسترده شدن بیش از 2 هزار متر مربع فرش گل هاي بهاري در بزرگراه ها و بوستانها خبرداده است و البته مزین شدن پل‌های سواره رو غرب تهران با نصب «فلاورباکس» از دیگر اقدامات اجرایی اداره فضای سبز منطقه می باشد.  

صحبتهای شهردار منطقه و البته رئیس اداره فضای سبز در حالی مطرح می شود که پرداختن به نکاتی در لابه لای این گفته ها بسیار ضروری می رسد.

نخست اینکه سهم اکباتان از 500 هزار یپاز گل لاله در سطح منطقه 5 چقدر بوده است؟ و اینکه چرا هیچ اثر و نشانه ی بارزی از این تعداد قابل توجه «گل لاله» رنگارنگ در سطح اکباتان به چشم نمی خورد؟

 دوم اینکه، رفوژ میانی بلوار شهید نفیسی هیچگاه طبق وعده های داده نشده ترمیم نشد. حتی در مقطعی اعلام شد که از «فلاورباکس»(جعبه گلدان) به عنوان جایگزین شمشادهای کنده شده این بلوار استفاده خواهد شد که پس از مدتی گفتند استفاده از فلاور باکس به علت برخی معایب در سیستم شهرداری منسوخ شده است.

حالا طبق اعلام پرتال شهرداری منطقه 5 نصب فلاور باکس یکی از اقدامات اجرایی اداره فضای سبز منطقه برشمرده می شود تا این تناقضات تا حدودی آزار دهنده باشد.  

در این خصوص لازم به ذکر است که برخی بلوکهای اکباتان با اختصاص بخشی از فضایی داخلی خود برای ایجاد گلخانه عملا در زمینه تهیه پیاز و بذر گل و گیاه به خودکفایی رسیده اند اما چیزی که مشخص است کمتر تمایلی برای کمک به توسعه بیشتر فضای سبز شهرک اکباتان وجود دارد و این مهم بدون تعارف باید مورد بررسی هیئت مدیره مرکزی و شورایاری اکباتان قرار گیرد تا شاید در کنار سهمی که ساکنان اکباتان ماهانه بصورت نقدی پرداخت می کنند، برخی حمایت های جانبی نیز همراه شود.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح