اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 شهريور 1396            نسخه قابل پرینت

روایت حسن عباسی از پشت پرده باب اسفنجی

کارشناس مسائل استراتژیک گفت: روح حاکم بر انیمیشن باب اسفنجی تربیت کودکان با تفکر لیبرالیسم است، هفت گناه کبیره مسیحیت در قالب هفت شخصیت اصلی این انیمیشن آمده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسن عباسی شامگاه دوشنبه در افتتاحیه چهارمین نمایشگاه ایران نوشت، با بیان اینکه این نمایشگاه یک کار تمیز فرهنگی و نمونه یک اقدام آتش به اختیار از سوی جوانان مؤمن و انقلابی است، به بیان صحبت هایی در خصوص قهرمانان ملی و شخصیت پردازی انیمیشن های غربی پرداخت که در ادامه بخشی از آنها را می خوانید.

در شناساندن قهرمانان ملی خود ناتوان بوده‌ایم

حسن عباسی: شما می‌بینید سوپرمن چشمان آبی و پوستی سفید دارد یعنی همان نژاد اصیل یهودی که مانند حضرت موسی که به کوه طور می‌رفت و با خدا صحبت می‌کرد؛ شخصیت سوپرمن هم به فضا می‌رفت و با خورشید صحبت می‌کرد، آنها در حالی بیش از 200 فوق قهرمان را در قالب فیلم و کتاب و بازی معرفی می‌کنند که ما در شناساندن قهرمانان ملی خود ناتوان بوده‌ایم، باید در صنایع پایین ‌دستی مانند همین نوشت‌افزارها نیز کار فرهنگی کنیم وگرنه فعالیتمان ابتر و ناقص خواهد ماند.

وی با انتقاد از کم‌کاری فرهنگی در صنایع پایین‌دستی گفت: از دل شخصیت قهرمان غربی انواع انیمیشن، فیلم، سریال، کتاب، بازی رایانه‌ای، بازی فکری، نوشت‌افزار و حتی طرح روی کیک تولد هم درمی‌آید و ما تا رسیدن به این نقطه فاصله‌ داریم اما نباید ناامید شد، باید صنایع پایین‌دستی مانند همین نوشت‌افزارها را چه در بعد فرهنگی و چه در بعد اقتصادی از چینی‌ها پس بگیریم.

روح حاکم بر باب اسفنجی تربیت لیبرالیسم است

این استاد دانشگاه با اشاره به انتشار کتاب فلسفه باب اسفنجی، بیان کرد: در این کتاب آمده است که روح حاکم بر این انیمیشن تربیت کودکان با تفکر لیبرالیسم است، هفت گناه کبیره مسیحیت در قالب هفت شخصیت اصلی این انیمیشن آمده است، در خانواده سیمون‌ها و شیرشاه نیز همین‌طور است.

کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه عنوان کرد: این مسأله روی ناخودآگاه کودک اثر می‌گذارد و او فقط همین هفت گناه را بد می‌داند و دیگر نمی‌فهمد که زنا، ربا و هم‌جنس‌بازی هم گناه کبیره است، چراکه انیمیشن‌های غربی این‌چنین نمی‌گوید، انیمیشن پونی‌ها یکی از آن برنامه‌هایی است که بر مبنای تفکر کابالایی عرفان یهود ساخته‌ شده است؛ جنگ امروز جنگ شناختی است.

این آینده‌پژوه با اشاره به هزینه‌های کلان ساخت انیمیشن‌های خارجی یادآور شد: هزینه ساخت یک فیلم بلند انیمیشن خارجی از کل هزینه یک سال بخش‌های مختلف فرهنگی شامل صدا و سیما و ... بیشتر است؛ منافع ملی نشأت گرفته از هویت ملی است، هنرمندان باید 40 گناه کبیره مسلمین را در قالب 40 کاراکتر جذاب انیمیشنی طراحی کنند به‌ نحوی‌که به ذهن مخاطب غیرمستقیم القا کند، دلیل ماندگاری و زیبایی اشعار فردوسی و نظامی و دیگر شاعران این است که مفاهیم ارزشمند را در قالب نماد بیان می‌کردند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح