اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 30 شهريور 1396            نسخه قابل پرینت

شورایار اکباتان: دیگر شورایی باقی نمانده است

در سال دوم شورایاری اکباتان علیرغم شعارهایی که در سال نخست از طرف گروهی از شورایاران مطرح می شد به هیچ وجه نظم حاکم نیست و بیشتر شورایاران اکباتان به صورت فردی برای خودشان تصمیم می گیرند و عمل می کنند که به نظر من هیچکدام آنها قانونی نیست.

به گزارش سایت خبری اکباتان، غلامرضا سرآبادانی عضو هیئت مدیره بلوک B4 که در حال حاضر به عنوان شورایار شهرک اکباتان نیز فعالیت می کند ضمن بیان مطالب فوق افزود: طبق آیین نامه شورایاری ها ما باید طبق تصمیماتی که در جلسات شورایاری و در قالب صورتجلسه تدوین می شود عمل کنیم اما در حال حاضر نه جلسات مرتبی برگزار می شود و نه پایبندی به رفتار به در قالب صورتجلسات وجود دارد. کار به جایی رسیده است که هر کسی به صورت فردی فعالیت می کند و حتی نامه هایی نیز بدون آنکه مصوبه قانونی را همراه داشته باشد به ارگان های مختلف ارسال می شود.

سرآبادانی در خصوص جلسات امناء اکباتان هم که تشکلی برگرفته از شورایاران و نمایندگان نهاد اجتماعی می باشد گفت: حدود یک ماه و نیم است که جلسات امناء اکباتان هم که مسوولیت برگذاری آن با دبیر شورایاری اکباتان یعنی خانم تبریزی است، برگزار نشده.

شورایار اکباتان در رابطه با وضعیت سرای محله اکباتان هم اذعان کرد: الان با وضعیت جالبی مواجه هستیم که جلسات امناء اکباتان برگزار نمی شود، مصوبه ای هم در خصوص فعالیت های سرای محله مکتوب نمی شود اما در عمل شورایاران اکباتانی به صورت فردی در سرای محله اکباتان حضور پیدا می کنند و در کار مدیریت محله دخالت هم می کنند. به نظر من دیگر شورایی برای اکباتان باقی نمانده چون افراد خودشان فردی اقدام می کنند و اگر لازم باشد از اسم شورایاری هم استفاده می کنند اگر هم نخواهند کاری به شورایاری ندارند.

سرآبادانی همچنین در خصوص «کاسبی فرهنگی» در شهرک اکباتان که به اسم خرید هدایا برای مراسم های خاص مبالغی از مجموعه های فعال در اکباتان دریافت می شود و در نهایت مشخص نمی شود پولها کجا می رود هم گفت: همانطور که عرض کردم وقتی در مورد مسائل بصورت جمعی تصمیم گیری نمی شود و جلسات شورایاری و مصوبه و خرد جمعی از دور خارج می شود، فردگرایی حاکم خواهد شد و هر کس هر مدل که دوست دارد رفتار می کند. به نظر من تک تک فعالیت شورایاران اکباتان باید در قالب مصوبات باشد چون این افراد از اسم «شورایار» استفاده می کند پس باید در قالب مصوبات حرکت کنند نه اینکه هر کس برای خودش هر کاری دلش می خواهد انجام دهد و تازه پس از پایان کار ما متوجه شویم که چه اتفاقی رخ داده است.

شورایاری شهرک اکباتان طی دو سال و نیم گذشته روزهای پر فراز و نشیبی را سپری کرده است و شاید اگر منصفانه بخواهیم راجع به عملکرد آن قضاوت کنیم باید بگوییم که به هیچوجه نتوانسته توقعات را برطرف کند. البته در سال نخست فعالیت کارها به شکل خوبی پیش می رفت و نوید یک حرکت مردمی خوب مخابره می شد اما در ادامه و با تغییر مدیریت شورایاری در اکباتان کارها روز به روز بیشتر از ریل منطقی خود خارج شد.     

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح