اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 14 آبان 1396            نسخه قابل پرینت

تدارک ویژه ی روز جهانی دیابت در اکباتان

خانه دیابت شهرک اکباتان امسال تدارک مفصلی برای برگزاری روز جهانی دیابت در نظر گرفته است بطوریکه برنامه ای ویژه در طی 5 روز به این مناسبت برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت خبری اکباتان، 23 آبان هر سال مصادف است با روز جهانی دیابت و طبعا نامگذار چنین روزی در تقویم فرصتی بسیار مناسب برای توجه بیشتر به خطراتی است که از دل یک «سبک زندگی» نامناسب برای ما ایجاد می شود.

به همین منظور و طبق اعلام علی صمدزاده بنیانگذار و مدیر فعلی خانه دیابت که محل اصلی فعالیت آن در اکباتان می باشد، در سال 96 تدارک ویژه ای برای معرفی هر چه بیشتر این بیماری در شهرک اکباتان در نظر گرفته شده بطوریکه قرار است به مدت 5 روز و به میزبانی مگامال برنامه هایی مشاوره ای و آموزشی در قالب رویکرد اجتماعی و معرفی سبک زندگی بهتر برای مواجهه با این بیماری ارائه شود.

رئیس خانه دیابت همچنین در توضیح بیشتر نیز گفت: برای برگزاری مراسم روز دیابت در سال جاری اهداف پیشگیرانه از این بیماری را مدنظر قرار داده ایم و طبیعتا برای بحث پیشگیری باید به مولفه های اجتماعی همچون آموزش و برنامه ریزی بیشتر توجه کرد چون بی تردید با همین دو پارامتر به راحتی می توان غول خودساخته در اذهان برخی مردم یعنی دیابت را کنترل کرد. برای رسیدن به این اهداف ضمن توجه خاصی که به بیماران فعلی دیابت صورت خواهد گرفت از کودکان نیز نباید غافل شویم و خطری که سبک زندگی ناسالم امروزی برای امیدهای آینده کشور ایجاد می کند باید مورد توجه جدی واقع شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه هایی برای 5 روز حضور در مگامال تدارک دیده شده است هم گفت: همانطور که اشاره کردم توجه جدی ما باید به سمت مواردی همچون آموزش و برنامه ریزی برای یک زندگی سالمتر سوق پیدا کند. در همین زمینه تمام تلاش ما این است که ابتدا دیابت را به مردم معرفی کنیم تا مردم از آن فرار نکنند یا خدای نکرده در صورت ابتلا آن را پنهان نکنند و در ادامه هم راههای مقابله با آن را آموزش دهیم. با توجه به این هدف گذاری برنامه های متنوعی اعم حضور و مشاوره مجموعه های پزشکی و درمانی، معرفی محصولات دیابتی و در پایان هم برنامه ای ویژه و مفرح به نام «جشن شیرین» تدارک دیده شده که با حضور هنرمندان و افراد صاحب نام برگزار خواهد شد. در کلیت به دنبال آن هستیم که این مفهوم را اشاعه دهیم «دیابت پایان دنیا نیست».

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به ارائه یک کمپین در فضای مجازی هم اشاره کرد و گفت: ما برای تداوم برنامه هایمان در تمام طول سال راه اندازی یک کمپین در فضای مجازی با عنوان «دیابت یک فرصت است» را در دستور کار قرار داده ایم. ما در این کمپین به دنبال این هستیم که به مردم و دیابتی ها نشان دهیم که دیابت می تواند حتی فرصتی برای زندگی بهتر باشد و همیشه لازم نیست نیمه خالی لیوان را مدنظر قرار داد. در این کمپین که طی روزهای آینده و تحت قالب یک کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام کار خود را آغاز کرد معرفی جنبه های مثبت بیماری دیابت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

همانطور که اشاره شد مراسم خانه دیابت به مناسبت روز جهانی این بیماری از تاریخ 20 الی 25 آبان و به میزبانی مگامال در محوطه اصلی این مجموعه برگزار خواهد شد و علاقمندان طی 5 روز می توانند با حضور در کنار خانه دیابت از خدمات ارائه شده استفاده لازم را ببرند. ضمنا تاریخ برنامه جشن شیرین هم 23 آبان اعلام شده است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح