اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 آبان 1396            نسخه قابل پرینت

تأیید وجود «سیریش» در صندلی برخی هیئت مدیره ها!

اگر ساکنان شهرک اکباتان تنها 10 درصد نقدی را که به طور روزانه در شبکه های اجتماعی حواله عملکرد مسوولان اجرایی کشور می کنند، به محیط زندگی خود اختصاص دهند قطعا شاهد بروز پدید هایی مثل آنچه که در ادامه بیان شده است نخواهیم بود. به عبارتی به نظر می رسد اهالی محترم اکباتان به قول آن ضرب المثل قدیمی «کور خود و بینای دیگران هستند».

به گزارش سایت خبری اکباتان، در سلسله مطالب مرتبط با عملکرد هیئت مدیره بلوکهای شهرک اکباتان اخیرا به یک مورد خاص برخورد کرده ایم که شاید در کل کشور نتوان نمونه ای مشابه آن را پیدا کرد و آن حضور «25 ساله ی یک نفر به عنوان رئیس هیئت مدیره یکی از بلوکها» می باشد.

 فکرش را بکنید، 25 سال حضور در هیئت مدیره یک بلوک که البته بیشترین زمان آن به عنوان «رئیس هیئت مدیره» سپری شده است و اگر این شخص بخواهد می تواند ضمن استفاده از قانون «سختی کار» به راحتی با 30 سال خدمت صورت گرفته بازنشسته شود!

البته پیش از این در برخی بلوکها حضور 10ساله، 15 ساله و حتی 20 ساله هم مشاهده شده بود اما واقعا دیگر 25 سال محل علامت سوال جدی است و طبعا وجود ماده «سیریش» را در صندلی این مدیر ثابت می کند. در این رابطه یکی از همکاران به شوخی می گفت نباید نا امید شویم اگر در اکباتان بگردیم احتمالا رئیس هیئت مدیره 30 یا 35 ساله هم پیدا خواهیم کرد.

رخدادهای اینچنینی در اکباتان در شرایطی رخ می دهد که جایگاه هیئت مدیره ها در اکباتان بنا بر متن شفاف اساسنامه بلوکها بدون حقوق، مزایا و یا هر گونه امتیاز خاصی تعریف شده است اما اینکه به چه شکل می توان «میزان علاقه افراد به خدمتگزاری» را در وجود برخی اندازه گیری کرد، خود سوال بسیار مهمی است که جای تعمق بیشتر دارد.   

در خصوص حضور بلند مدت برخی ساکنین اکباتانی در پست های تصمیم گیری و اجرایی بلوکها تقریبا یک شباهت عمده در بین تمام بلوکهایی که دچار این پدیده هستند دیده می شود و آن اینکه در تمام این بلوکها یک تیم «حامی» وجود دارد که در ارکان مختلف فعال و بوسیله عملکرد خود «چسبیدن به صندلی ها» را رقم می زنند.  

در مورد بلوک مورد اشاره و رئیس هیئت مدیره 25 ساله ی آن هم نه تنها این قضیه صدق می کند بلکه طبق اعلام تعدادی از ساکنین، یکی از فرزندان جناب رئیس به شغل «وکالت» مشغول است که بعضا برخی امور بلوک را نیز به انجام می رساند. البته در این مجال خدای نکرده به هیچوجه قصد نسبت «خلاف واقع» به این عضو محترم جامعه وکلای کشور وجود ندارد اما بالاخره حضور یک «قانون شناس» در کنار هر مدیری (حتی رئیس هیئت مدیره بلوک) موجب دلگرمی بیش از پیش خواهد بود.  

به نظر می رسد فرهنگ زندگی آپارتمان نشینی باید بازتعریف دوباره شود. ساکنان باید بدانند محل زندگی تنها تا درب ورودی آپارتمان تعیین نمی شود و برای آرامش بیشتر باید بر اجزاء بلوک و حتی محله هم رسیدگی و نظارت به خرج داد. ای کاش می شد زیان حضور یک مدیر 25 ساله را در نوع نگاه به مشکلات و برطرف ساختن امورات جاری حتی با در نظر گرفتن نیت خیر برای یک بلوک اندازه گیری کرد.

ثبات مدیریت قطعا فاکتوری مهم در موفقیت یک مجموعه به حساب می آید اما انصافا بعد از گذشت 10 یا 12 سال یک مدیر چه چیزی جدیدی می تواند به قلمرو تحت مدیریت خود اضافه کند؟

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح