اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ جمعه 22 دي 1396            نسخه قابل پرینت

مگامال اکباتان کی قرار بوده افتتاح شود؟ + جدول زمان بندی

تاخیر در اجرای پروژه مگامال یکی از مهمترین مسائلی است که امروز بدون شک زندگی بسیاری از ساکنین این محدوده را تحت تأثیر قرار داده.

به گزارش سایت خبری اکباتان، پروژه ای که در اواسط دهه هشتاد شمسی در قلب شهرک اکباتان کلید خورد و در ابتدا عنوان «مجتمع فرهنگی رفاهی اکباتان» را یدک می کشید، قرار بود تا پایان سال 1390 به پایان برسد و اکنون با گذشت 6 سال از آن موعد، تنها به حدود 60 درصد از پیشرفت فیزیکی مورد نظر رسیده است.

قرارداد این مجتمع در ابتدا در قالب یک سرمایه گذاری خارجی میان شرکت «نگین تریدینگ مالزی» و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران منعقد شد و بر اساس صحبت هایی که بعضا به توسط مدیران ارشد مگامال مطرح شده است، برآورد مالی این کار حدود 63 میلیارد تومان تا مرحله پایان و افتتاح رسمی آن ارزیابی شده بود.

در همین رابطه در ادامه تصویر برنامه زمانبندی کلی تحویل این پروژه درج شده و بر اساس این جدول که هم توسط شرکت مالزیایی و هم پیمانکار و هم نماینده سازمان زیر مجموعه شهرداری تهران امضاء شده، زمان پایان ساخت کلیه قسمتهای مگامال به تفکیک اعلام شده است.

لازم به توضیح است که بسیاری از بخشهای این پروژه همچون پمپ بنزین، هتل، رستوران و ساختمان اداری تا به امروز از دل این پروژه حذف شده اند و طبعا باید سرعت انجام کار افزایش پیدا می کرده و سایر قسمتها بسیار زودتر به بهره برداری می رسیدند، اما در عمل نشد آنچه که بر روی این کاغذ آمده است.    

اما در این رابطه چند سوال وجود دارد که امیدواریم با طرح آنها پاسخی از سوی مدیران ارشد این پروژه اعلام شود.

نخست: پروژه ای که در قالب یک سرمایه گذاری خارجی آغاز شده و طبعا باید با پول خارجی ها و در کمترین زمان ممکن به بهره برداری می رسیده و مردم را از امکانات خود بهره مند می کرده چرا تا کنون همچنان ادامه دارد؟

دوم: رقم سرمایه گذاری شده در این پروژه تا به امروز به چه میزان است؟

(یکبار در جلسه هیئت مدیره مرکزی اکباتان با مدیران مگامال در سال 94 عدد هزینه شده تا آن مقطع 263 میلیارد تومان اعلام شد).   

سوم: پایان پروژه و برداشته شدن دیوارهای فلزی آبی رنگ که در امتداد فاز 2 اکباتان نزدیک به 10 سال خودنمایی می کند چه موقع خواهد بود؟  

در این رابطه امیدواریم که یا تصمیم گیرندگان اصلی مگامال پاسخگو باشند یا حداقل افرادی که درباره یک سری موضوعات مرتبط با این پروژه اطلاع دارند، پاسخ پرسشهای اعلام شده را بیان نمایند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح