اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 اسفند 1396            نسخه قابل پرینت

شروط عربستان برای حضور در اولین کنسرت مختلط

عربستان شروطی را برای حضور مردم در کنسرت «تامر حسنی»، خواننده مصری که اواخر ماه میلادی جاری برگزار می‌شود، تعیین کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ ای رأی الیوم، سازمان «تفریح و سرگرمی» عربستان که جایگزین هیئت امر به معروف و نهی از منکر شده، اعلام کرد که عربستانی‌ها برای حضور در کنسرت مختلط «تامر حسنی» که اواخر ماه میلادی جاری برگزار می‌شود، باید هشت شرط را رعایت کنند که از جمله مهمترین آن ممنوع بودن هر گونه حرکت موزون و رقص در کنسرت است. این مساله موجب جنجال وسیعی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در این کشور شده است.

این نخستین کنسرت مختلط است که در عربستان برگزار می‌شود؛ عربستانی که مسؤولانش می‌گفتند شنیدن آواز و ساز و موسیقی حرام است. این کنسرت در شهرک اقتصادی ملک عبدالله در استان جده برگزار خواهد شد.

علاوه بر شرط نرقصیدن سازمان تفریح و سرگرمی عربستان اعلام کرده که نباید کودکان زیر ۱۲ سال در این مراسم حضور یابند و هر کسی تنها سه بلیط اضافه می‌تواند، بگیرد. همچنین سالن کنسرت به دو بخش برای زنان و مردان تقسیم شده و سیگار کشیدن ممنوع است. حاضران باید لباس پوشیده بر تن داشته باشند و خوردن و آشامیدن در داخل سالن ممنوع است.

این در حالی است که تامر حسنی نیز از استقبال بی‌نظیر عربستانی‌ها برای حضور در کنسرتش قدردانی کرد.

فعالان عربستانی می ‌گویند، دلیل فروش فوری بلیط‌های کنسرت تامر حسنی این است که مردم عربستان در جامعه‌ای با عقاید افراطی زندگی می‌کنند.

برخی از کاربران در پایگاه‌های اجتماعی خرسندی خود را از برگزاری این کنسرت اعلام کرده‌اند اما برخی نیز با حضور در این مراسم مخالفند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح