اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 20 فروردين 1397            نسخه قابل پرینت

امکان درمان بیماران سرطانی در بیمارستان صارم فراهم می شود

به زودی بخش جدید رادیو تراپی یا پرتو درمانی به مجموعه درمانی صارم در شهرک اکباتان اضافه خواهد شد.

به گزارش سایت خبری اکباتان، بعد از فعل و انفعالاتی که در زمین ضلع غربی بیمارستان صارم (روبروی بلوک B4) صورت گرفت و بعدا معلوم شد که اینجا قرار است محل جدید پارکینگ اتومبیل های پرسنل بیمارستان صارم باشد، حالا منابع کاملا آگاه خبر آغاز به کار بخش «رادیو تراپی» را در بیمارستان صارم تأیید و به احتمال بسیار زیاد این قسمت درمانی در محل پارکینگ سابق که تقریبا در ضلع شرقی بیمارستان قرار دارد افتتاح خواهد شد.

در همین رابطه و بازهم طبق اعلام منابع مطلع در مسیر احداث پرتو درمانی بیمارستان صارم مجوز نهادهای قانونی همچون وزارت بهداشت و مدیریت شهری نیز دریافت شده و این یعنی فرآیند مذکور کاملا بر مبنای مجاری قانونی طی شده است.

پرتو درمانی یکی از راه‌های درمان سرطان است که یا به تنهایی یا به همراه دیگر شیوه‌های درمان تجویز می‌شود و به این ترتیب امکان درمان بیماران سرطانی در بیمارستان صارم میسر خواهد شد.  

به کلام ساده پرتو درمانی یعنی استفاده از انرژی اشعه ایکس قوی یا پرتوهای یون ساز (مثل الکترون‌ها) برای بمباران سلول‌های سرطانی به منظور تخریب مواد ژنتیکی درون تومور و جلوگیری از رشد و گسترش بافت‌های سرطانی.

حدود 40 درصد از مبتلایان به سرطان تحت پرتودرمانی قرار می‌گیرند و در برخی از سرطان‌ها مثل سرطان حنجره، پرتو درمانی به جراحی ارجحیت دارد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح