اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 19 خرداد 1397            نسخه قابل پرینت

سرنوشت کمک یکی از سلبریتی‌ها به زلزله ‌زدگان کرمانشاه

هفته گذشته وقتی فرهاد تجری نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب نشست خبری خود را با موضوع بررسی زلزله این شهر بعد از شش ماه برگزار کرد، از ابهامات کمک های جمع آوری شده توسط خانم«ک» برای زلزله زدگان کرمانشاه سخن به میان آورد. به گزارش روزنامه خراسان و به نقل از تابناک، وی گفت: چهره‌ها و سلبریتی‌ها با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و بهره‌گیری از حس مسئولیت و علاقه مردم توانستند مبلغ بسیار زیادی را که بیش از ۳۰ میلیارد تومان می‌شود، به حساب‌های خود واریز کنند. این کمک‌ها برای آن شرایط حاد و اضطراری ابتدایی وقوع زلزله بود، اما به دلیل سوء مدیریت، ناتوانی و نداشتن اطلاعات کافی شاهدیم که این کمک‌ها به درستی به دست زلزله‌زدگان نرسیده است.

وی با اشاره به یکی از همین اشخاصی که با استفاده از شهرت خود کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده است، گفت: خانم «ک» تاکنون مبلغ پنج میلیارد جمع‌آوری کرده است، اما اعلام کرده که 2.5 میلیارد تومان را در مناطق زلزله‌زده هزینه کرده، در صورتی که بعد از بررسی‌ها مشخص شد تنها ۷۵۰ میلیون تومان از مبلغ مد نظر را خرج کرده است.

استاندار کرمانشاه: عملکرد کلباسی از نظر فنی خوب بوده

پس از بیان این صحبت ها یکی از روزنامه ها در گزارشی با عنوان «سایه روشن‌های خانم خیّر» به فعالیت های خیرخواهانه نرگس کلباسی در کرمانشاه و بررسی این موضوع پرداخته و از چند شکایت از کلباسی خبر داده است.

این روزنامه به نقل ازاستاندار کرمانشاه نیز آورده است: «ایشان به مردم کمک میکند چرا باید این مسئله را پیش بکشیم؟ مطمئن باشید که خبر شکایت صحت ندارد. تنها کسی که به‌عنوان یک مجموعه مردم‏نهاد در منطقه خوب فعالیت می‏کند، ایشان است.» بازوند تأکید می‏کند از کارهایی که تابه‌حال کلباسی انجام داده، راضی است: «من خودم از منطقه و روند کارهای ایشان دیدن کردم. ایشان پیمانکار استخدام کرده و علاوه‌بر پولی که دولت برای ساخت خانهها داده است، هزینه تکمیل و نازک‏ کاری 80‌خانه را با پولی که دارد، برعهده گرفته است.» بازوند تأکید می‏کند که عملکرد کلباسی از نظر فنی خوب بوده است.

این روزنامه به رغم آن که با چند نفر از شاکیان خانم کلباسی مصاحبه کرده و به نقل از آنان از شفاف نبودن هزینه کرد پول ها و روند کند ساخت خانه ها خبر داده، در عین حال در انتهای گزارش خود آورده است : ماجرای مربوط به شکایت از خانم کلباسی نشانگر آن است که لااقل از نظر مالی اتهامی به او وارد نیست و اگر هم مشکلی در باره فعالیت او در مناطق زلزله زده وجود داشته باشد، ناشی از مشکلات مدیریت هزینه ها بوده است.

نرگس کلباسی از جمله سلبریتی‌های امروز ایرانی و اصفهانی است که چندی پیش در حمایت از کودکان یکی از روستاهای هند سنگ تمام گذاشت و با همه دارایی‌اش شش سال در تنهایی، بی خبری و سکوت، در میان کوهستان‌های روستایی در هندوستان برای کودکان نابینا مادری کرد و در ادامه راه بسیاری از افراد به مخالفت با او بلند شد چراکه کسب و کار بسیاری از اشخاص توسط این کودکان پیش می‌رفت. آنها در این مسیر تصمیم گرفتند نرگس کلباسی را از میدان به درکرده و در این راه حتی اتهام دزدی و قتل نیز به او وارد کردند.

پس از مدتی بی‌عدالتی‌، همه سنگ‌ها را پیش روی این دختر ایرانی قرار داد و پس از تحمل رنج‌های فراوان با قرار دادن نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام بی گناهی کرد و خواستار آزادی‌اش بود، که در این بین بسیاری از مردم ایران با راه‌اندازی کمپین حمایت از نرگس کلباسی و با امضای «طومار الکترونیک دادخواهی» در کنار حمایت محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و سرکنسول ایران در حیدرآباد هند، تمام تلاش خود را برای نجات نرگس به کار گرفته تا در نهایت با اثبات بی‌گناهی این دختر اصفهانی، وی را به زادگاهش برگرداندند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح