اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 21 خرداد 1397            نسخه قابل پرینت

«سپرده تعمیرات» ضمانت اجرایی بازسازی صحیح در اکباتان  

بازسازی و تعمیرات اساسی واحدهای آپارتمانی در شهرک اکباتان یکی از عادتهای مرسوم مالکانه محسوب می شود که بنا بر برخی روایات از دهه هفتاد شمسی آغاز و به مرور زمان علاوه بر جنبه های رفاهی در بحث خرید و فروش مسکن نیز جایگاه قابل توجهی پیدا کرده است.    

به گزارش سایت خبری اکباتان، اما موضوع بازسازی واحدهای مسکونی در اکباتان در چند سال اخیر همیشه با صحبتهای حاشیه ای بسیاری همراه بوده است که مهمترین آنها افزایش وزن سازه در هر متر مکعب از محوطه بلوکها می باشد که به گفته کارشناسان تجاوز از میزان 30 کیلوگرم وزن ساختمان در هر متر مربع منجر به از دست رفتن مقاومت ساختمانهای اکباتان در مقابل پدیده ای همچون زلزله می باشد.

بر همین اساس طی روزهای گذشته با تصویب هیئت مدیره یکی از بلوکهای فاز 2 تعهدنامه ای تهیه شده است که بر اساس آن متقاضیان بازسازی در این بلوک موظف هستند پیش از انجام هرگونه عملیات تعمیراتی این تعهدنامه را امضاء و تغییرات مدنظر را بر اساس آن به انجام برسانند.

در این تعهدنامه علاوه بر تعیین مدت زمان انجام کار، نظافت و عدم استفاده از آسانسور برای حمل بار، 2 بند مهم وجود دارد که یکی اخذ مجوز از شرکت ملی گاز ایران جهت تغییر در سیستم لوله کشی گاز به منظور مقاصد روشنایی و گرمایی و دیگری جلوگیری از هرگونه تغییر شامل تخریب و صدمه به دیوارهای اصلی، اسکلت ساختمان، ستونها، کف و سقف آپارتمان میباشد.

اما یکی دیگر از نکات مهم این تعهد نامه که توسط بلوک 7 تهیه شده است پیش بینی ضمانت اجرایی در صورت عدم اجرای مفاد تعهدنامه می باشد که طبعا جدی تر گرفته شدن دستور العمل های تعیین شده در این خصوص را باعث می شود.

طبق آنچه که در انتهای این تعهد نامه آمده است مبلغی به عنوان «سپرده تعمیرات» در اختیار دفتر اجرایی قرار خواهد گرفت بعد از خاتمه کار و بشرط رعایت کلیه مقررات، به مالک مسترد میگردد. 

در حال حاضر برخی قدیمی های اکباتان معقتند هستند که بواسطه بازسازی های غیر اصولی صورت گرفته در طی 2 دهه گذشته که در این شهرک صورت گرفته است، برخی بلوکها به سبب بالارفتن وزن سازه ها از حالت استاندارد تعریف شده زمان ساخت خارج شده اند. ادعایی که قطعا اثبات آن نیازمند بررسی های همه جانبه در این زمینه می باشد. 

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح