اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 تير 1397            نسخه قابل پرینت

شوک قطع برق هفته گذشته برای بعضی بلوکهای اکباتان

قطعی چند باره برق که طی هفته گذشته در اقصی نقاط شهر تهران صورت گرفت، برای برخی بلوکهای شهرک اکباتان طبعات مختلفی همچون قطعی آب و نبود برق اضطراری را به همراه داشت.

به گزارش سایت خبری اکباتان، پس از قطعی های مکرر جریان برق در شهر تهران که طی هفته گذشته صورت گرفت برخی بلوکهای فاز 1 و 2 با مشکل کاهش محسوس فشار آب و حتی نبود برق اضطراری مواجه شدند که این دست مشکلات به خوبی بیانگر این است که تأسیسات یک سری از بلوکها نیازمند جدی بازنگری اساسی برای مواجه با رویدادهای پیش بینی نشده هستند.  

در این رابطه بررسی های مختصر نشان می دهد که در بلوکهایی که به دلیل قطع برق با مشکل مواجه شده اند، دیزل ژنراتورها یا به عبارتی ساده تر «موتور برق» ها با چند بار قطع و وصل جریان برق دچار خرابی شده و عملا از مدار خارج شده اند. مشکلی که برای تعداد قابل توجهی از بلوکهای دیگر رخ نداده و حتی به رغم رفت و آمد چندین باره برق بازهم موتور برق ها به کار خود ادامه داده اند.

در رابطه با مشکل خرابی موتور برق ها یکی از کارشناسان این حوزه به 4 اکباتان گفت: «دیزل ژنراتورها یا باید تعویض شوند یا یک سرویس اساسی بر روی آنها صورت گیرد تا در مقاطع حساس اینگونه ساکنین را با مشکل مواجه نکنند. اهمیت کارآیی آنها در بلوکها بر هیچکس پوشیده نیست چون با از مدار خارج شدن موتور برق ها و عدم تأمین برق موتورخانه فشار جریان آب نیز کاهش و قطعی آب برای کل بلوک بوجود می آید.»  

اما پرسش مهمی که در اینجا مطرح است اینکه در هنگام قطعی برق آنهم در مجتمع هایی با ظرفیت سکونت بالا همچون بلوکهای شهرک اکباتان، راهکار مناسب برای مواجهه چیست؟

امروزه در مجتمع های مسکونی بزرگ در شهر تهران سیم کشی مخصوص برق اضطراری در اماکن رفت و آمد عمومی مجتمع و نقاط حساس مانند موتورخانه و تأسیسات صورت می گیرد تا در هنگام بروز مشکلات برق کل مجتمع با بی برق و حواشی آن روبرو نشوند. البته نباید فراموش کرد که سیم کشی برق اضطراری پیش نیازهایی همچون تقویت موتور برق ها را نیز به همراه خواهد داشت که در نهایت منجر به بار مالی قابل توجهی خواهد شد. هزینه ای که در اکباتان می توان با پرهیز از برخی غیر ضروری ها آن را به انجام رساند و در عوض در هنگام قطع برق حداقل تردد ساکنین در راهروهای تاریک ورودی ها را تضمین نمود.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح