اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 23 تير 1397            نسخه قابل پرینت

باز شدن پرونده ساخت یک مجتمع تجاری جدید در شمال اکباتان

طبق اعلام یکی از شورایاران شهرک اکباتان پرونده ساخت و ساز تجاری در زمینی که در جنب مسیر ورودی به اکباتان قرار دارد، دوباره بعد از سالها باز شده است.

به گزارش سایت خبری اکباتان، هوشنگ هموطن در گفت و گو با 4 اکباتان ضمن اعلام این مطلب افزود: زمینی که در اتوبان شهید ستاری به جنوب، چسبیده به اتوبان کرج و روبروی پروژه مسکونی افق اکباتان قرار دارد دوباره بعد از سالها قرار است برای بحث تجاری سازی مورد استفاده قرار گیرد و پیگیری هایی از طرف برخی افراد برای دریافت مجوزهای قانونی در حال انجام است.

وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: این قطعه زمین سالها پیش نیز برای بحث تجاری سازی در نظر گرفته شده بود اما در همان زمان با اعتراضاتی که صورت گرفت کار متوقف شد اما حالا دوباره عده ای درصدد انجام آن هستند و البته خوشبختانه  کار هنوز در مراحل اداری برای کسب مجوزهای قانونی است که ما متوجه این موضوع شده ایم.

هموطن همچنین در پاسخ به این پرسش که واقعا در آن نقطه امکان تجاری سازی وجود دارد هم گفت: بحث ما همین است. سالها است فریاد می زنیم اتوبان ستاری جنوب حدفاصل پل اتوبان کرج تا ورودی اکباتان حالت قیف پیدا کرده و اتومبیل ها همه از بالا به سرعت می آیند و در این نقطه متوقف می شوند پس نیاز به تعریض آن کاملا احساس می شود تا بار ترافیکی شدید از بین برود. اما در شرایطی که ماشینها برای عبور و مرور در این نقطه با مشکل مواجه هستند عده ای به دنبال ساخت یک مجمتع تجاری جدید در کنار این معبر هستند. حتی به ما قول داده بودند که رمپ هایی برای اتصال مستقیم ستاری جنوب به خود اتوبان کرج ایجاد شود تا خودروها برای رسیدن به اتوبان وارد میدان بسیج (برای قرار گرفتن در لاین ستاری شمال) نشوند، اما فعلا که هیچ خبری از این قولها نیست.

شورایار اکباتان در خاتمه نیز گفت: واقعا برای من جای سوال است که چرا در فاصله ای کمتر از 3 کیلومتر که مجتمع های تجاری کوروش و مگامال وجود دارند باید یک مجموعه تجاری دیگر ساخته شود؟ مگر این محدوده چقدر کشش تجاری سازی دارد؟ در همین جا اعلام می کنم که به عنوان «شورایار اکباتان» قطعا به این پروژه اعتراض خواهم کرد تا بیش از این محل زندگی ما با چالش مواجه نشود.     

همانطور که اشاره شد فعلا مجوزی از طرف نهادهای مدیریت شهری در خصوص ساخت این زمین صادر نشده اما به غیر از شورایار اکباتان، سایر افراد مطلع نیز شروع پیگیری ها برای دریافت مجوز تجاری را تأیید کرده اند.      

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح