اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 13 مرداد 1397            نسخه قابل پرینت

محمدرضا گلزار و شرکا میلیاردها تومان از مردم می‌گیرند و کسر کوچکی را هدیه می‌‍‌دهند!

مدیر گروه اجتماعی شبکه سوم سیما خبر «تابناک» درباره کاسبی بزرگی که تحت عنوان مسابقه کتاب‌خوانی در جریان است را عیناً تایید کرد تا بدین ترتیب این پرسش مطرح باشد که آیا این بخت‌آزمایی آنلاین با تایید مسئولان ارشد رسانه ملی در جریان است و آنها اتفاقی که در این شبکه در حال وقوع است را تایید می‌کنند؟

به گزارش «تابناک»؛ حواشی مالی مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار که قرار است که از شبکه سوم سیما پخش شود، از هم اکنون محل نقد شده و پس از افشاگری «تابناک» درباره روند این مسابقه، اکنون مسئولین شبکه سه گزارش «تابناک» را درباره این «بازی پول» تایید کرده‌اند؛ مسئله‌ای که البته با سکوت مسئولین ارشد صداوسیما همراه شده است.

در گزارش «تابناک» تاکید شده بود، در آغاز مسابقه برنده باش بعد از نصب اپلیکیشن، پنج پرسش رایگان در اختیار شما قرار داده می‌شود و اگر به آنها، پاسخ درستی بدهید، تعداد سوالات مجاز شما کم نخواهد شد؛ اما اگر جواب سؤال را اشتباه بدهید یا جواب نداده و آن را رد کنید، یکی از سهمیه پنج سؤال شما کم خواهد شد. در مقابل هر پاسخ صحیح 100 امتیاز برای شما خواهد داشت و برای هر جواب غلط 5 امتیاز و برای هر سوال بی‌جواب رد شده 20 امتیاز به شما تخصیص داده می‌شود!

اکنون تصور کنید پنج سوال را پیاپی اشتباه جواب دادید و دیگر فرصتی ندارید؛ باید چه کنید؟! بخش شیرین ماجرا برای برگزارکنندکان همین جاست. می‌توانید سوال بخرید و به سرعت در رده بندی بالا بروید! سازندگان این مسابقه بسته‌های 2500 تومانی تا 20 هزار تومانی را عرضه کرده‌اند که متناسب با قیمت، 30 تا 1440 سوال را به راحتی به دست می‌آورید. اگر همه 1440 سوال را بی‌پاسخ بگذارید نیز 28800 امتیاز به دست می‌آورید و با خرید بسته‌های بیشتری شانس بیشتری نسبت به دیگران خواهید داشت. برگزارکنندگان روی همین بخش حساب کرده‌اند که از این طریق رقمی بسیار نجومی به دست آورند و در نهایت گلزار نیز از این مسیر بالاترین دریافتی را در تاریخ تلویزیون داشته باشد.

ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در خصوص جزئیات مسابقه‌ای «برنده باش» که در پوشش مسابقه کتاب‌خوانی برگزار می‌شود، گزارش «تابناک» را تایید کرد و گفت: «شرکت در این مسابقه همانطور که از ابتدا هم گفته شده رایگان است. بسته های مسابقه هم به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان در اپلیکشین مربوطه قرار دارد. پاسخ به سوالات این مسابقه زمان مشخصی دارد. اگر کسی در آن تایم نتواند به سوالات پاسخ دهد یا اگر کسی سری اول نتواند امتیازات لازم را به دست آورد برای شرکت مجدد و افزایش امتیاز با تصمیم شخصی، برای شرکت مجدد می‌تواند بسته‌ها را خریداری کند...»

بنابراین تایید شد که اساساً بحث مطالعه مطرح نیست و پرسش‌های مطرح توسط این اپلیکیشن را می‌توان با سرچ گوگل نیز به سادگی پاسخ داد و این ماجرا صرفاً یک مدل بازی بخت آزمایی است. در این چارچوب محمدرضا گلزار و شرکایش میلیاردها تومان از مردم می‌گیرند و کسر کوچکی از آن را هدیه می‌‍‌دهند! این همان مدلی که در همه بخت‌آزمایی‌ها رایج است.

اکنون که اطلاعات «تابناک» از سوی مسئولان شبکه سوم سیما تایید شد، باید دید واکنش مسئولان ارشد رسانه ملی چیست؟ آیا بخت‌آزمایی مورد تایید ایشان است و آیا پس از این اتفاق، شاهد صدور مجوز برای بخش خصوصی جهت بخت آزمایی آنلاین در همین قالبی که توسط تیم همراه گلزار انجام شده، خواهیم بود یا چنین امکاناتی در چارچوب شبکه سوم صداوسیما مشروعیت یافته است؟

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح