اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 24 آبان 1397            نسخه قابل پرینت

تمهیدات شهردای ناحیه 6 در پی بارش های هفته جاری

شهرداری ناحیه 6 منطقه 5 با توجه به بارش های هفته جاری از ابتدای هفته در آماده باش کامل قرار دارد و موردی که خوشبختانه به چشم می خورد اینکه در پی بارش های اخیر آبگرفتگی مشکل ساز در سطح ناحیه و بخصوص شهرک اکباتان و کوی بیمه رویت نشده است.  

به گزارش سایت خبری اکباتان، همانطور که در بالا اشاره شد نیروهای خدماتی شهرداری ناحیه 6 از ابتدای هفته جاری وضعیت آماده باش را تجربه کرده اند و در مواردی حتی برخی مدیران نیز شب را تا صبح در ساختمان شهرداری سپری کردند.

اما این تمام ظرفیت های به کار گرفته شده برای مواجهه با یکی از زیباترین نعمات الهی یعنی باران نمی باشد چون در یک سری نقاط که پیش بینی می شود با توجه به ریختن زباله ها و ضایعات از سوی شهروندان مشکل گرفتگی نهرها ایجاد شود نظارت و کنترل مستمر بوجود آمده تا آبگرفتگی حادث نشود. بر همین اساس تیم خدمات شهری حداقل در 10 نقطه مشکل ساز استقرار کامل داشته تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع معضل اقدام نماید.

گفتنی است از ابتدای تابستان امسال با توجه به پیش بینی احتمالی بارش ها در فصل پاییز پروژه لایروبی و رسوب زدایی معابر، حوضچه ها و کانال های آبی سطح ناحیه 6 آغاز شده و خوشبختانه حالا در فصل پاییز به نظر می رسد تلاشهای صورت گرفته تا حدود زیادی مثمرثمر واقع شده است. البته لایروبی های صورت گرفته بر اساس نوع معبر و زمان بندی تعیین شده بر اساس اولویت به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه به انجام رسیده است.       

لازم به ذکر است که کارنامه سال آبی ۹۷-۹۶ (پایان شهریور) را درحالی بسته شده است که با نگاهی به روند بارندگی‌های ۵۰ سال اخیر کشور، سال آبی ۹۷-۹۶ با ثبت ۱۶۸ میلیمتر بارندگی رتبه سوم کم بارش ترین سال آبی نیم قرن اخیر را به خود اختصاص داده و امید می رود در سال آبی جدید یعنی ابتدای فصل پاییز بارندگی ها به میزان مناسبی برسد.  

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح