اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 14 آذر 1397            نسخه قابل پرینت

«پلمب کافی» شاپهای متخلف اکباتان/ ژن های خوب هنوز فعالند

طی 2 روز گذشته طرح برخورد با کافی شاپهای متخلف و فاقد مجوز در شهرک اکباتان توسط پلیس اماکن غرب شهر تهران به اجرا رسید.

به گزارش سایت خبری اکباتان، مدتها بود که بحث نحوه فعالیت کافی شاپها در شهرک اکباتان به عنوان یکی از پرمخاطب ترین مشاغل صنفی این محدوده با سوالات جدی مواجه بود تا اینکه روز طی 48 ساعت گذشته پلیس اماکن با استناد به مکاتبات نهادهای رسمی و البته گزارشات مردمی طرح برخورد با متخلفین این شاخه صنفی را به اجرا درآورد.

در همین زمینه یک مقام مطلع انتظامی که البته خواهان فاش شدن نامش نبود به 4 اکباتان گفت: «به هیچوجه خواهان تعطیلی مشاغل نیستیم و بارها به این کافی شاپها در خصوص نحوه ارائه خدماتشان تذکر دادیم اما متأسفانه به هیچکدام از اخطارهای ما توجه نکردند.»

این شخص همچنین در مورد تخلفات صورت گرفته نیز افزود: «فعالیت بدون مجوز، تداخل صنفی و از همه مهمتر ارائه سرویس قلیان در برخی از این کافی شاپها که به طور کل مورد آخر کاملا غیر قانونی محسوب شده و جای هیچ اغماضی ندارد، مهمترین دلایل برخورد با این اماکن بوده است.»  

فرد مطلع همچنین در خصوص تعداد کافی شاپهای پملب شده و همچنین سرنوشت بعد از پلمب نیز گفت: «تعداد پرونده هایی که برای بحث پلمب روی آنها اقدام شده اند 9 مورد بوده و بعد از مرحله پلمب صاحبان اماکن باید نسبت به تکمیل مدارک و رفع نواقص موجود اقدام کنند. در این رابطه تا زمان صدور دستور رفع پلمب مرحله نظارت بر پملب بر عهده کلانتری محدوده می باشد. »

قطعا برخورد با تخلفات در فعالیت های صنفی موجبات حمایت و تقویت صاحبان کسب و کار قانونمند و روند احترام به دستورالعمل ها را در پی خواهد داشت. اما در این رابطه ای کاش برخورد قاطع با متخلفین به صورت کامل انجام پذیرد تا به قول شاعر «گر حکم شود که مست گیرند/ در شهر هر آنچه هست گیرند».

متأسفانه در پس این برخوردها همیشه مواردی بسیار اندک و استثناء وجود دارند که از پنجه توانمند و البته ارزشمند مجریان قانون در امان می مانند و همین موضوع می تواند الگو برداری برای تخلفات احتمالی در زمان آینده را از عملکرد این استثناها افزایش دهد.   

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح