اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 9 دي 1397            نسخه قابل پرینت

ترافیک در اکباتان به قیمت دیده شدن باربری های بی انصاف

یک مسئله ای که شاید چندان هم در شهرک اکباتان جدید نباشد اما این روزها تبعات آن بیشتر به چشم می آید توقف کامیون های حمل بار در تقاطع ها و نقاط حساس تردد خودروها با هدف جذب مشتری می باشد.   

به گزارش سایت خبری اکباتان، این روزها کامیونت ها یا کامیون های کوچک باربری در اکباتان رویت می شوند که تبلیغات و شماره تلفن خود را بصورت بزرگ بر روی قسمت اتاق خود درج کرده و ساعتهای متمادی در شریانهای اصلی تردد خودروها در اکباتان توقف می کنند که به نظر می رسد با هدف دیده شدن و جذب مشتری صورت می گیرد.  

این اتفاق یعنی توقف کامیونت ها شاید در نگاه نخست آنقدر محل اشکال و ایراد واقع نشود اما با کمی دقت بیشتر متوجه ترافیکی می شوید که به واسطه حضور این خودروهای نسبتا بزرگ ایجاد و باعث هدر رفتن وقت و اعصاب سایر رانندگان در هنگام رانندگی می شود.

بررسی و نگاه دقیق تر به عملکرد باربری هایی که بدین گونه درصدد جذب مشتری هستند 2 نکته را به خوبی روشن می سازد. اول: درصد عمده ای از آنها باربری های غیر مجاز هستند که تمام پشتوانه آنها تنها یک خط تلفن ثابت است و حتی برخی کارگران یا رانندگان آنها بعضا شب را تا صبح در داخل خودرو به سر می کنند.

دوم: مابقی این خودروها متعلق به باربری هایی هستند که در داخل اکباتان دارای دفتر و یا حتی نمایندگی نبوده و به اصطلاح غیر بومی هستند و در ایامی که به عنوان زمان جا به جایی مسکن خوانده می شود به شیوه ذکر شده در نقاطی پرتراکم از نظر تعداد آپارتمان حضور پیدا کرده تا مشتریان مدنظر را پیدا کنند.

در این رابطه تنها توقعاتی که می توان بیان نمود نخست از پلیس راهور است که ضمن برخورد با خودورهای اینچنینی زمینه ضایع شدن حقوق شهروندان را از بین ببرد و در ادامه از ساکنین اکباتان است که با عدم همکاری با افراد و مجموعه های سوجود که حتی به قیمت سود خود حاضر به از بین بردن حقوق خیلی ساده شهروندان هستند، زمینه های کاهش این معضل را فراهم آورند.

متأسفانه در شهرک اکباتان به رغم وجود باربری های بسیار تنها تعداد بسیار محدودی از آنها دارای مجوزهای قانونی از اتحادیه «صنف حمل و نقل بار سبک شهری» هستند و مابقی بدون داشتن مجوزهای قانونی و تنها به دلیل کمی قیمت پایین تر همچنان مورد اقبال مردم قرار دارند. این در حالی است که از ابتدای امسال گزارش های بسیاری از بروز برخی مشکلات برای استفاده کنندگان از خدمات باربری های غیر مجاز در اکباتان مخابره شده است.

عکسی که در متن آمده یک نمونه از توقف غیر مجاز و طولانی یک باربری غیر اکباتانی در یکی از تقاطع های ترافیک خیز یعنی بلوار شهید صارمی در فاز 2، سه راهی جنب مسجد امام خمینی (ره) می باشد کی طی روزهای گذشته اتفاق افتاده است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح