اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 9 دي 1397            نسخه قابل پرینت

امیدواری در بارش های جوی سال آبی در کشور

روز جمعه در برخی نقاط کشور بارش باران شدید و در برخی نقاط کشور نیز بارش سنگین برف رخ داد. متوسط بارش‌های زمستان امسال تا پیش از روز جمعه (هفتم دی ‌ماه) ۰.۲۵ میلیمتر در روز بود که در پایان روز جمعه این رقم به ۰.۶۳ میلیمتر در روز رسید.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 7 دی سال آبی 98-97 (97 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 96.5 میلیمتر است. این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه دراز مدت (69.4 میلیمتر) 39 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (30.6 میلیمتر) 215.4 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حجم بارش‌های کشور از اول مهر تا 7 دی به 159 میلیارد و 35 میلیون متر مکعب است.

از مجموع 96.5 میلیمتر بارش ثبت شده در 97 روز ابتدایی سال آبی جاری، 4.4 میلیمتر بارش در 7 روز ابتدایی زمستان به ثبت رسیده است. بارش‌های زمستانی امسال که تا روز پنجشنبه ششم دی ‌ماه فقط 1.5 میلیمتر بود، با بارش‌های قابل توجه روز جمعه (هفتم دی‌ ماه) به 4.4 میلیمتر رسید. روز جمعه در برخی نقاط کشور بارش شدید باران و در برخی نقاط کشور نیز بارش سنگین برف رخ داد. متوسط بارش‌های زمستان امسال تا پیش از روز جمعه (هفتم دی ‌ماه) 0.25 میلیمتر در روز بود که در پایان روز جمعه این رقم به 0.63 میلیمتر در روز رسید. در واقع در روز جمعه (در طول بیست و چهار ساعت هفتمین روز دی ‌ماه) در مجموع 4 میلیارد و 780 میلیون مترمکعب باران و برف از آسمان ایران بارید.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح