اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 12 دي 1397            نسخه قابل پرینت

بلوکها هوشیار باشند/ احتمال توقف تردد خودروهای غیر مجاز خرید زباله

قرار است به زودی سخت گیری و فشار بر روی عوامل غیر مجاز خرید پسماند یا زباله از بلوکها افزایش پیدا کند و این موضوع می تواند بلوکهایی را که در شهرک اکباتان با این افراد همکاری دارند از برخی جهات متضرر کند.

به گزارش سایت خبری اکباتان، طبق اطلاعات بدست آمده به زودی قرار است طرحی توسط شهرداری ناحیه 6 به مرحله اجرا برسد که بر طبق آن و با هماهنگی های صورت گرفته جلوی تردد خودروهایی که به صورت غیر مجاز کار خرید و انتقال زباله از بلوکهای اکباتان را انجام می دهند گرفته شود.

در همین رابطه یک منبع آگاه به 4 اکباتان گفت: «بر طبق ماده 16 قانون مدیریت پسماند نگهداری، مخلوط کردن، جمع‌آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع و ‌صدور پسماندها برعهده شخصیت حقیقی یا حقوقی است که مسوولیت این کار را بر عهده داشته باشد و برای اشخاص متخلف به حکم مراجع قضایی جزای نقدی در نظر گرفته خواهد شد.»

وی همچنین در ادامه افزود: «بر طبق همین قانون به زودی جلوی تردد خودروهای حمل و نقل غیر مجاز زباله ها را خواهیم گرفت و این احتمال وجود دارد که در برخی بلوکهایی که با این عوامل همکاری می کنند زباله ها یا پسماند برای یک یا چند روز تلنبار شود که مسوولیت این اتفاق بر عهده تصمیم گیرندگان همان بلوک است.»

شایان ذکر است که سیستم غیر مجاز جمع آوری زباله از بلوکهای اکباتان طی ماههای گذشته هزینه های بعضا زیادی را روی دست شهرداری ناحیه 6 قرار داده است. از ضرب و شتم بسیار شدید یکی از کارمندان اداری شهرداری که در حال تهیه گزارش از فعالیت برخی افراد ناشناس در این زمینه بود تا هجوم به اتاق شوتینگ یکی از بلوکها و شکستن قفل درب با عنوان جعلی نیروهای «بازیافت شهرداری» همه و همه مشکلاتی هستند که در یک دوره زمانی نه چندان زیاد برای نهاد مدیریت شهری ایجاد شده است. در کنار اینها گزارش های سرقت از پارکینگ های ساکنین توسط افراد غیر مجاز نیز خود مزید بر علت شده است تا شهرداری گامی جدی در این زمینه بردارد.

طبق شواهد میدانی و البته غیر رسمی در حدود 5 گروه غیر مجاز زباله برای خرید پسماند بلوکهای اکباتان با یکدیگر در حال رقابت هستند و برای آنها هیچ تفاوتی هم میان زباله های خانگی و حتی مراکز درمانی وجود ندارد و همه را به یک شکل و در یک مکان جمع آوری و تخلیه می کنند. درآمد بعضی از این گروهها بعضا ماهانه عددی مابین 15 تا 20 میلیون تومان می باشد و به همین دلیل به هیچوجه حاضر به از دست دادن منافع مادی خود نیستند حتی به قیمت تهدید سلامت عمومی.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح