اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 15 دي 1397            نسخه قابل پرینت

دلیل اختلاف قیمت آزمایش های پزشکی در اکباتان

طی هفته های گذشته گزارشاتی از طرف برخی مراجعه کنندگان به آزمایشگاههای پزشکی در شهرک اکباتان دریافت کرده بودیم که استفاده کنندگان از خدمات موجود نسبت به اختلاف قیمت فاحش در برخی آزمایشهای همسان شکایت داشتند.

به گزارش سایت خبری اکباتان، پیگیری های صورت گرفته نشان می دهد که تعرفه آزمایشهای پزشکی نه تنها در آزمایشگاههای اکباتان بلکه سایر نقاط شهر تهران عددی یکسان و مشخص و طبق تعریفی است که توسط نهادهای مسوول در وزارت بهداشت صورت می گیرد. اما از طرفی اختلاف قیمت بین آزمایشهای همسان در برخی آزمایشگاههای اکباتان نیز وجود دارد و رویت می شود.

دکتر محمد هاشمیان مدیر آزمایشگاه آفتاب در بلوار اصلی اکباتان (شهید نفیسی) ضمن تأیید اختلاف قیمت برخی در برخی آزمایشهای یکسان پزشکی گفت: «تعرفه قیمت آزمایش مشخص است اما دلیل اختلاف قیمت در برخی آزمایشها استفاده از مواد اولیه یا همان «کیت های» آزمایشگاهی است که به دلیل افزایش قیمت ارز طی چند ماه گذشته اختلاف فاحشی با نمونه ایرانی خود پیدا کرده است. اما در این میان برخی آزمایشگاهها همان کیت های اروپایی را با قیمت قدیم محاسبه می کنند اما عده ای دیگر به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه این اختلاف قیمت را دریافت می کنند.»

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که مگر می شود از مواد اولیه وارداتی بدون در نظر گرفتن افزایش قیمت چند ماه اخیر استفاده کرد نیز گفت: «غیر ممکن نیست اما سود بسیار کمی به همراه دارد. در شرایط فعلی و با توجه به شرایط اقتصادی مردم چاره ای نیست چون ممکن است بسیاری قید درمان خود را به دلیل سایر هزینه های موجود بزنند. به همین دلیل خود ما هم در آزمایشگاه آفتاب به رغم افزایش قابل توجه مواد اولیه وارداتی تعرفه ها خدمات را افزایش ندادیم تا بدینوسیله عده ای از ادامه روند درمانی خود غافل نشوند.»

در این زمینه گفتنی است برخی فعالان آزمایشگاههای پزشکی معتقدند آزمایشگاه ها از نظر مالی در مضیقه هستند و به همین دلیل مشکلات اقتصادی بسیار زیادی دارند. این عده معمولا از دیرکرد پرداخت سازمان های بیمه گر به آزمایشگاه ها شکایت دارند و به صراحت اعلام می کنند که بدهی بیمه ها به این مجموعه ها زیاد و حتی همین تعرفه پایین نیز حدود یک سال طول می کشد تا به دست آزمایشگاه ها برسد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح