اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 7 بهمن 1397            نسخه قابل پرینت

جریمه مجدد برای بازارچه راه آهن و لزوم برخورد جدی تر شهرداری

پیگیری سرنوشت درختان بازارچه راه آهن واقع در فاز یک شهرک اکباتان نشان می دهد که پس از انعکاس رسانه ای وضعیت ناخوشایند درختان مورد نظر بازدیدهایی از طرف کارشناسان شهرداری صورت گرفته است.

به گزارش سایت خبری اکباتان، اکثرا همسایگان و رهگذارانی که از اطراف بازارچه راه آهن عبور می کنند همصدا موافق این موضوع هستند که درختان این مجموعه حال و روز خوشی ندارند و پس از اینکه تعداد قابل توجهی از آنها به دلیل خشک شدن قطعی جمع آوری شدند، مابقی هم در حال رسیدن به سرنوشت همنوعان خود هستند.

اما در این خصوص و پس از انعکاس رسانه ای صورت گرفته تا حدودی حساسیت ها نسبت به این موضوع افزایش یافته است و یکی از کارشناسان شهرداری در گفت و گو با «4 اکباتان» ضمن تأیید روبراه نبودن اوضاع این درختان گفت: «طی حدود یک ماه و نیم گذشته 2 مرتبه بازدید حضوری از درختان این قسمت به عمل آمده و متأسفانه همانطور که مشخص است درختان بازارچه راه آهن در حال خشک شدن هستند.»

وی در مورد عکس العمل های صورت گرفته در رابطه با وضعیت درختان نیز گفت: «باید بپذیریم که سازه بازارچه راه آهن در مکان مناسبی ایجاد نشده است و روزی که این فضا برای امور تجاری در نظر گرفته می شد باید به این موضوعات توجه بیشتری صورت می گرفت. اصلا نمی توانیم بگوییم که درختان به صورت تعمدی در حال خشک شدن هستند و طبیعی است که وقتی بخشی از درخت با سقف و ایزوگام پوشیده می شود درختان با مشکل مواجه می شوند. هم اکنون هم گزارش وضعیت درختان باقی مانده مجدد برای کمیسیون های شهرداری ارسال شده است و قطعا برای بازارچه راه آهن هم جریمه ریالی در نظر گرفته می شود و هم کاشت مجدد درختان.»

صحبت های کارشناس شهرداری در حالی مطرح می شود مدیریت بازارچه راه آهن چندی پیش از ارائه طرحی به مدیران شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داده بودند که بر اساس آن قرار است برای عقب نشینی دیوار ضلع شمالی بازارچه تمهیداتی اندیشیده شود تا فضای سبز از دست رفته و درختان خشک شده مجدد ایجاد شوند. طرحی که البته هنوز هیچ پاسخ مشخصی دریافت نکرده است.

اما در پایان توجه بیشتر به یک نکته مهم نیز نباید فراموش شود و آنهم اینکه در شرایطی که حتی امروز کارشناسان شهرداری به جانمایی غلط بازارچه راه آهن اذعان دارند، هیئت مدیره وقت مرکزی، شورایاری اکباتان و ... در زمان ساخت و احداث آن کجا بودند؟ چرا حالا و با وجود رویت مشکلات کاملا مشخص که یک نمونه بارز آنها درختان هستند بازهم صدایی یا حتی نامه نگاری خاصی از طرف نهادهای مدیریتی اکباتان به گوش نمی رسد؟ به نظر می رسد آقایان و خانمها مسوولیت ها را بیشتر برای عناوینش به دست می آورند تا ...

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح