اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 10 بهمن 1397            نسخه قابل پرینت

جوابیه هیئت مدیره بلوک 16 با پایان بندی «قضاوت همسایگان»

هیئت مدیره بلوک 16 شهرک اکباتان در پاسخ به مطلبی که ابتدای هفته جاری و به نقل از یکی از ساکنین بلوک برای سایت خبری اکباتان ارسال شده (اینجا را بخوانید) جوابیه ای را ارسال کرده که در ادامه آمده است.

سایت محترم «4 اکباتان»

در خصوص مطلب ارائه شده توسط یکی از ساکنین این بلوک جوابیه هیئت مدیره به شرح زیر می باشد که امیدوار است طبق قانون مطبوعات نسبت به درج آن اقدام نمایید.

اول - ما در جلسه نخواستیم راهبر مشخص کنیم و دستور جلسه تعیین مسوولیت راهبری تأسیسات بود. یعنی همانطور که آسانسور ما راهبر دارد و در صورت بروز مشکلات احتمالی مسوول آن مشخص است، تأسیسات بلوک 16 هم باید یک نفر مسوول مشخص داشته باشد که اگر اتفاقی رخ داد مشخص شود که پاسخگویی با چه کسی باید باشد. حالا این یک نفر می تواند پیمانکاری حقوقی از بیرون بلوک باشد یا یک فرد به عنوان ناظر تأسیسات و حتی کمیته فنی خود بلوک باشد. اما در مجمع آخر حاضرین تصمیم گرفتند که بلوک بدون راهبر تأسیسات اداره شود و در این حالت و در صورت بروز حوادت احتمالی مشخص نیست که مسوولیت آن با چه کسی خواهد بود!؟ آیا می توان بلوک را بدون راهبر تأسیسات اداره و مسوولیت آن را بر عهده اعضای هیئت مدیره قرار داد؟

بنا بر این هیئت مدیره بنا به گفته برخی از همسایگان به دنبال انتخاب افراد خاصی برای امر راهبری تأسیسات نبوده بلکه حرف اصلی این است که مشخص کنیم تأسیسات بلوک چگونه مورد نگهداری و نظارت قرار گیرد؟

دوم - در مورد بحثی که همسایه عزیز فرمودند دیوارها برداشته شده و امنیت بلوک کاهش پیدا کرده، باید بگوییم که هیئت مدیره فعلی دیواری برنداشته است. در ابتدای تحویل بلوکهای اکباتان توسط شرکت عمران از روز نخست دیواری وجود نداشته اما هیئت مدیره قبلی به صورت سرخود دیوارهایی را در بین ورودی ها ایجاد کرده بودند. در ایام تعویض آسانسورها اعلام شد که ممکن است در دوره آزمایشی یک آسانسور کار نکند یا جواب ندهد و بهتر است ورودی ها به سایر آسانسورها هم دسترسی داشته باشند و از همین روی «هیئت مدیره قبلی» نسبت به جمع آوری دیوارها اقدام نمود.  

بعد از اینکه کار آسانسورها تمام شده و ما خواستیم دیوارها را بازگردانیم بازرس بلوک آقای «بهشتی» فرمودند که ساکنین به صورت جمعی پول 6 آسانسور را پرداخت کرده اند و باید همه همسایگان به همه ی آسانسورها  دسترسی داشته باشند تا در صورت خرابی یک آسانسور بشود از آسانسور ورودی دیگر استفاده کرد.

از طرف دیگر در موضوع دیوارهای بین ورودی ها آتش نشانی نیز به ما اعلام کرد که ایجاد دیوار غیر قانونی است و خدای نکرده در صورت بروز حادثه نه تنها نمی توانیم از بیمه های مربوطه استفاده کنیم بلکه مسوولیت حوادث نیز بر عهده هیئت مدیره بلوک است.

پس از بیان تمام این نظرات توانستیم با مذاکره برای ایجاد یک مدل خاص از ساخت «در» مابین ورودی ها با آتشنشانی به توافق برسیم که در زمان حادثه بشود به راحتی آن را باز کرد، اما در کمال تعجب و در هنگام فراهم ساختن مقدمات ساخت و نصب این دربها آقای «ر» به همراه همسرشان که متأسفانه سابقه برخوردهای خاص نیز از آنها در اذهان وجود دارد برخورد تندی با کارگرانی که مشغول کار بودند صورت گرفت و گفتند که ما اجازه نمی دهیم این دربها نصب شود! حالا همسایگان عزیز قضاوت کنند که هیئت مدیره چه باید بکند؟

سوم - در مورد امنیت بلوک و سرقت از برخی واحدها باید گفت که سرقتها همیشه بوده و هستند، چه زمانیکه دیوارها بوده اند و چه حالاکه برداشته شده اند. اتفاقا در گذشته ورودی هایی هم که دیوار داشته اند از این معضل بی نصیب نبوده اند پس امنیت بلوک هیچ ارتباطی به ساختن یا برداشته شدن دیوارهای بین ورودی ندارد. 

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح