اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 14 بهمن 1397            نسخه قابل پرینت

آغاز کوچ بانک های آمریکایی از انگلیس

با نزدیک شدن به مهلت قانونی بریگزیت، بانک های آمریکایی در حال انتقال مقراروپایی خود از انگلیس به دیگر کشورهای این قاره هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دو ماه مانده به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برخی از بانک‌های آمریکایی در حال انتقال شعبات مرکزی و کارمندان خود از انگلیس به دیگر نقاط جهان هستند.

یک منبع آگاه گفت: حدود ۴۰۰ نفر از کارمندان بانک آف امریکا از انگلیس به فرانکفورت و پاریس منتقل خواهند شد که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر تا پیش زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ۲۹ مارس امسال منتقل خواهند شد. بانک جی پی مورگان نیز که بزرگ‌ترین بانک آمریکایی به شمار می‌رود، بخش زیادی از نیروهای خود را به شعبه خود در فرانکفورت آلمان منتقل کرده است. یک منبع آگاه در این بانک گفته است به کارکنان شعبات انگلیس اطلاع داده شده است آماده انتقال به دیگر کشورها باشند. بانک گلدمن ساکس نیز دیگر بانک آمریکایی است که به دنبال انتقال مقر خود به پاریس و فرانکفورت است.

بانک سیتی گروپ که در ۲۰ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا شعبه دارد تاکنون ۶۳ نفر از کارشناسان بانکی خود را به دیگر کشورهای اروپایی منتقل کرده است. تا پیش از بریگزیت، لندن قطب مالی و بانکی اروپا بود اما انتظار می‌رود در صورت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، این جایگاه متزلزل شود. کارکنان منتقل شده از لندن شامل معامله گران و کارشناسان بازار خبره نیز می‌شود که نبودشان می‌تواند به بانکداری انگلیس لطمه بزند.

جیمی دیمون، مدیرعامل بانک جی پی مورگان گفته است که تظاهرات اخیر در فرانسه مانع انتقال مشاغل این بانک به پاریس نشده است و مساله مهم‌تر از تظاهرات فرانسه برای این بانک این است که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا خیر.

تا قبل از همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، یعنی اواخر 2015 و اوایل 2016 ، اقتصاد این کشور در رقابت با کشورهای آلمان ، ژاپن و امریکا از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود، اما بعد از همه پرسی و به طور دقیق تر در سه ماهه نخست سال 2017 شاهد کمترین رشد اقتصادی به میزان 0.2 درصدی بود که بیانگر افت فاحش در رشد اقتصادی این کشور ظرف سال های اخیر است.

بر اساس آمار ، نرخ تورم در بریتانیا به صورت ناگهانی در ماه آوریل سال 2017، به رقم 2.7 دهم درصد رسید که این میزان بالاترین نرخ تورم از ماه سپتامبر سال 2013 محسوب می شود. با رای مثبت طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ارزش پوند با کاهش شدید 13 درصدی در برابر دلار امریکا مواجه شد و به دنبال آن نرخ تورم نیز افزایش یافت.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح