اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 20 اسفند 1397            نسخه قابل پرینت

اختلافات در سوپر 2 و فشار مدعیان قدیمی اما تازه نفس

اختلافات داخلی برخی کسبه و هیئت مدیره بازارچه دوم فاز یک، تلاشهای برخی افراد برای فشار به کلیت این بازارچه را افزایش داده است.

به گزارش سایت خبری اکباتان، بحث استفاده از مشاعات مابین بازارچه های فاز یک تقریبا در تمام بازارچه ها به امری عادی تبدیل شده و در شرایط فعلی بیشتر بازارچه ها از این قسمتها درآمد قابل توجهی را کسب می کنند که عمده این درآمدها برای عمران و رونق هر چه بیشتر بازارچه ها هزینه می شود.

اما چند صباحی است که در این رابطه اختلافاتی مابین هیئت مدیره سوپر 2 و برخی کسبه عمدتا «غذایی» بر سر نحوه استفاده از این بخشها بوجود آمده و با علنی شدن این موضوع در برخی جلسات و نشستها حالا کار به جایی رسیده است که دست اندرکاران برخی بلوکها با اطلاع از اختلافات داخلی عملا قدرت بیشتری به دست آورده اند و به دنبال جمع آوری کسب و کارهای موجود در فضای مشاعات بین بازارچه یک و دو می باشند.

در این رابطه طبق اطلاعات بدست آمده رایزنی های قابل توجهی با این مضمون که «فضای مشاعات بین سوپر یک و دو متعلق به بلوک ... می باشد» صورت گرفته تا به طور کلی این قسمتها از اختیار کسبه که عمدتا به چیدن میز و صندلی برای استفاده مشتریان اختصاص داده اند خارج شود.

گفتنی است محوطه های موجود در میان بازارچه های فاز یک شهرک اکباتان در گذشته های نسبتا دور عملا به محلی برای تجمع افراد معتاد در شب ها و بروز صحنه های ناخوشایند در روز تبدیل شده بود که از همین روی به مروز زمان هیئت مدیره بازارچه ها تصمیم به استفاده از آنها برای مقاصد تجاری گرفتند تا هم امورات بازارچه ها با مشکلات مالی کمتری مواجه شوند و هم مدیریت و نظارت بر این بخشها به خود کسبه واگذار شود.

شاید در مورد اختلافات موجود در سوپر 2 نیز بهتر بود هیئت مدیره کار را بصورت کدخدامنشی و در داخل بازارچه حل و فصل می کرد و کار را به جایی نمی رساند که حالا مدعیان قدیمی اما تازه نفس از راه برسند. آنطور که از شواهد امر مشخص است علنی شدن موضوع بیشتر به پیچیده تر شدن آن کمک کرده و حالا طرفهای دیگری نیز وارد این مباحث شده اند.

توجه به این نکته نیز بد نیست که طبق مشاهدات میدانی بسیار ساده بیش از 80 درصد مشتریان کافی شاپها و رستورانهای فعال در فضای مشاعات بازارچه ها در فاز یک اهالی اکباتان هستند که از خدمات آنها استفاده می کنند و مشخص نیست در صورت تعطیلی آنها علاوه بر بیکار شدن عده ای جوان و نان آور خانه، مردم چقدر باید مسافت و هزینه بیشتر را متحمل شوند؟ 

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح