اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 22 اسفند 1397            نسخه قابل پرینت

خیران از توزیع غذای گرم بین معتادان در معابر تهران پرهیز کنند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با انتقاد از ارائه غذای گرم به معتادان در معابر تهران گفت: از خیران می‌خواهیم غذای گرم و کمک خود را به مراکز بازپروری ارائه دهند.

سرهنگ محمد بخشنده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره تمهیدات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ برای برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام آخر سال اظهار کرد: محور کار پلیس در این رابطه ابتدا تثبیت وضعیت مناطق شوش، مولوی، هرندی و بازار است.

تخریب خانه‌های پلاک قرمز در صورت تداوم حضور معتادان

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با اشاره به قطع آب، برق، گاز 92 منزل پلاک قرمز (پاتوق معتادان و موادفروشها) در مناطق شوش، مولوی، هرندی یادآور شد: کارگروهی با مرجع قضایی تشکیل شده و منازل مذکور باید یا تخریب یا ترمیم شده یا مورد تملک قرار گیرند، این منازل باید از وضعیت نابسامان خارج شوند و اگر این حالت وجود داشته باشد که تعدادی اوباش، معتاد و مجرم داخل آن حضور داشته باشند، یقیناً تخریب می‌شوند.

وی تصریح کرد: در برنامه دیگر، در 14 محور مواصلاتی تهران، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به‌صورت محسوس و بیشتر نامحسوس مستقر شده و این محورها را نیز تحت رصد قرار می‌دهیم و برای بازرسی از خودروهای مشکوک نیز از سگهای موادیاب استفاده می‌کنیم.

بخشنده با بیان اینکه طرح جمع‌آوری معتادان در تهران ادامه‌دار خواهد بود، گفت: اکنون در تهران دنبال نفر به نفر معتادان می‌گردیم.

بیش از 80 درصد معتادان متجاهر تهران جمع‌آوری شدند

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ افزود: اکنون بیش از 80 درصد معتادان متجاهر در تهران جمع‌آوری شده‌اند؛ از ابتدای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و بازداشت خرده‌فروشان ( نهم دی 97) حدود هشت هزار معتاد متجاهر را از شهر تهران به ویژه مناطق شوش، مولوی و هرندی جمع‌آوری کرده و این افراد را به مراکز بازپروی انتقال دادیم. حدود 2 هزار خرده‌فروش موادمخدر را نیز بازداشت کرده که این افراد به زندان رفتند و 2 هزار نفر دیگر به دلیل منع پذیرش (کبر و صغر سن، بیماری‌های عفونی، ایدز، هپاتیب و دلایل دیگر) آزاد شدند که دیگر ارگانها مانند بهزیستی، وزارت بهداشت باید برای این 2 هزار نفر فکری کنند.

به گفته وی تعدادی از معتادان متجاهر با شروع طرح جمع‌آوری معتادان از تهران گریخته و به شهرستانها رفته ‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مرکز بازپروی سروش نزدیک به 600 نفر و در مرکز فشافویه حدود 3 هزار معتاد متجاهر نگهداری می‌شوند و 2 هزار ظرفیت دیگر نیز در مرکز فشافویه وجود دارد، در منطقه فرحزاد نیز پاکسازی صورت گرفته اما با وجود باغهای فراوان در این منطقه هنوز تعدادی معتاد در آنجا وجود دارند.

بخشنده متذکر شد: بنده موافق این کار نیستم که افرادی با نیت خیر در معابر به معتادان غذای گرم می‌دهند، این کار باعث ایجاد مشکلات بعدی و ماندگاری معتادان در معابر می‌شود؛ از خیران می‌خواهیم، کمک و غذای گرم را به مراکز بازپروی از جمله سروش آورده تا پلیس بر این کار نظارت داشته باشد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح