اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 8 فروردين 1398            نسخه قابل پرینت

فعالیت ستاد جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان در اکباتان + داروهای مورد نیاز

پس از جاری شدن سیل در برخی مناطق کشور و ایجاد خسارت در استانهای شمالی، در اقدامی انسان دوستانه مسجدهای شهرک اکباتان و کوی بیمه اقدام به جمع آوری کمک های مردمی برای رساندن به دست هموطنان سیل زده نمودند.  

به گزارش سایت خبری اکباتان، در پی این اقدامات مثبت اما پراکنده از روز سه شنبه «ستاد جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان» در سطح ناحیه 6 زیر نظر حوزه بسیج 121 صابر تشکیل شده و فعلا همه روزه از ساعت 9 الی 22 در محل مسجد امام رضا (ع) واقع در فاز 3 اکباتان آمادگی دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی وجود دارد.   

در همین رابطه شایان خسروانی مسوول هماهنگی و جمع آوری کمک های اهدایی در ناحیه 6 (اکباتان، بیمه و آپادانا) در خصوص تشکیل ستاد مذکور گفت: «بعد از دستور مقام معظم رهبری درخصوص وارد عمل شدن نیرو های مسلح، ستادی در مجموعه حوزه ۱۲۱ صابر تحت عنوان ستاد جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان با محوریت هدایت و فعال سازی پایگاه های جمع آوری تشکیل شد که محل این ستاد نیز در مسجد امام رضا (ع) قرار دارد.»

وی همچنین در مورد اقلام مورد نیاز برای سیل زدگان نیز افزود: «این ستاد آماده دریافت کلیه کمک های مردمی از جمله لباس، انواع پتو، انواع کنسرو، انواع دارو، وجه نقد، آب معدنی، لوازم بهداشتی، نان و... می باشد و علاوه بر محل ستاد علاقمندان می‌توانند کمک های خود را به نزدیک ترین مسجد و یا پایگاه بسیج تحویل دهند.»  

وی همچنین در اقلام دارویی مورد نیاز برای ارسال به مناطق سیل زده نیز افزود: در بخش داروها نیازها به 3 قسمت تقسیم می شوند. بخش داروهای تخصصی، شیر خشک و پوشک. البته منظور از داروهای تخصصی داروهای عمومی هستند که در داروخانه ها در دسترس وجود دارد.

طبق مسوول ستاد جمع آوری کمک برای سیل زدگان در اکباتان لیست داروهای مورد نیاز به شرح زیر می باشد.

قرص ها:

کوتریماکسازول

فارمنتین 457

آزیترومایسین 200

مترونیدازول

سفکسیم

پودر او آر اس

آمپول، قطره، شیاف و شربت:

آمپول و شربت انداسترون

آمپول و شربت استامینوفن

شربت و شیاف اطفال 125

شربت بروفن

قطره دایمتیکون

دی سیکلومین

شیاف دیکلوفناک 50

دکسترومتورفان پی

اسپری ها:

اسپری سالبوتامول

اسپری بینی فنیل آفرین

اسپری بینی کلرو سدیم

همانطور که اشاره شد همه روزه از ساعت 9 الی 22 در محل مسجد امام رضا (ع) واقع در فاز 3 اکباتان آمادگی دریافت کمک ها وجود دارد. متقاضیان ارسال کمک جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 5251017 - 0912 (خسروانی) تماس حاصل نمایند.  

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح