اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 فروردين 1398            نسخه قابل پرینت

شورایاری ضعیف + هیئت مدیره مرکزی نامه نگار = پلمب چاه آب بلوکها

از روز گذشته روند پلمب شدن چاههای آب بلوکها در شهرک اکباتان آغاز شد تا به رغم وفور تشکل های مدیریتی ریز و درشت، چاههای آب بلوکها پلمب و سرنوشت فضای سبز بلوکها که یکی از مشخصه های اصلی هویتی در این شهرک است به در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

به گزارش سایت خبری اکباتان، حوالی ظهر یکشنبه (دیروز) خبر رسید که مأموران اداره بهداشت با حکم مراجع قضایی در برخی بلوکهای فاز 2 حضور پیدا کرده و درصدد پلمب چاههای آب آنها شده اند که البته در نهایت چاه آب 2 بلوک یعنی بلوکهای 1 و 3 پلمب و از انجام فرآیند پلمب در 2 بلوک 5 و 7 توسط برخی اعضای هیئت مدیره بلوکهای همسایه جلوگیری به عمل آمده است.  

درخواست استخدام وکیل از هیئت مدیره مرکزی

در واکنش به رخداد تلخ صورت گرفته شب گذشته جلسه ای به دعوت هیئت مدیره بلوک 16 در سالن اجتماعات این بلوک برگزار و قرار شده است که همچنان از پلمب چاههای آب جلوگیری به عمل آید و البته از هیئت مدیره مرکزی درخواست استخدام وکیل برای پیگیری موضوع صورت گیرد.

بیانیه رئیس هیئت مدیره مرکزی

پس از فعل و انفعلات صورت گرفته رئیس هیئت مدیره مرکزی هم به صدور متنی «بیانیه گونه» در فضای مجازی اکتفا کرد که البته متن منتشره بیشتر توضیح وضعیت موجود بود و راهکار اجرایی خاصی در آن به چشم نمی خورد. البته در مکتوبه رئیس هیئت مدیره مرکزی اکباتان دو نکته مهم وجود دارد. نکته اول اینکه به نقل از بازپرس پرونده اعلام شده است که «حکم را قبل از عید صادر نموده اما دستور اجرا برای بعد از عید بوده است.» از این مورد می توان فهمید که پس از صدور حکم زمان کافی برای پیشگیری از اتفافات اخیر وجود داشته اما اینکه در نهایت چرا کار به حال خود رها شده است را باید دوستان پاسخگو باشند.

اما مورد دوم اینکه اعلام شده است که شهرداری «تعهد نگهداری» فضای سبز بلوکها در اکباتان را داده است که باید منتظر ماند و دید که واقعا این تعهد تا چه حد اجرایی خواهد شد.       

شهرداری توانایی نگهداری فضای سبز اکباتان را ندارد   

در همین رابطه یکی از مدیران ارشد شهرداری منطقه 5 که البته به دلیل حساسیت های موجود نخواست نامی از وی فاش شود در پاسخ به پرسش خبرنگار «4 اکباتان» مبنی بر میزان توانمندی شهرداری برای نگهداشت فضای سبز بلوکهای اکباتان گفت: «ناحیه 6 منطقه 5 یعنی محدوده ای که شهرک اکباتان در آن واقع است یکی از محدوده هایی است که منابع آبی پایدار برای نگهداری فضای سبز وجود ندارد. از طرفی دیگر با توجه به حجم فضای سبز موجود نیروی کار قابل توجهی برای این منظور لازم است که با توجه به وضعیت مالی فعلی شهرداری تهران چندان امکان تحقق آن وجود ندارد.»

وی همچنین در مورد امکان تأمین آب لازم برای نگهداری فضای سبز بلوکها در صورت پلمب چاهها نیز خاطر نشان کرد: «همین الان در سطح ناحیه 6 برای تأمین آب فضای سبز حاشیه ای اتوبان شهید ستاری با مشکل مواجه هستیم و کار به سختی پیش می رود، دیگر به چه برسد به فضای سبز بلوکها.»

عملکرد شورایاری و هیئت مدیره مرکزی اکباتان

؟؟؟

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح