اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 فروردين 1398            نسخه قابل پرینت

طلسم شکنی در مگامال پس از 3 سال/ «زون 4» تکان خورد

طبق تصاویر جدید دریافت شده از قسمت شمالی پروژه مگامال که به اصطلاح «زون 4» (Zone 4) خوانده می شود به نظر می رسد پس از حدود 3 سال طلسم معطل ماندن این بخش از زمین های فاز 2 شهرک اکباتان شکسته شده و قرار است اتفاقات جدیدی در این میان به وقوع بپیوندد.

به گزارش سایت خبری اکباتان، «زون 4» مگامال زمین های ضلع شمالی این پروژه که در همسایگی کارگاه مترو قرار دارد را پوشش می دهد و متأسفانه طی 3 سال گذشته به قول معروف زمین و زمان دست به دست هم دادند تا کار در این قسمت متوقف شود. به عبارتی عدم همکاری شهردار سابق منطقه 5 در تعیین تکلیف اقدامات مورد نیاز، اختلافات داخلی سهامداران مگامال و البته ناسازگاری پیمانکار خط 4 مترو سه ضلع مثلثی شده بودند که نتیجه آن ایجاد یک گودال ضایعات در مقابل دید ساکنین بلوکهای همسایه بود.

اما حالا آنطور که کاملا مشخص است تحرک و تلاش در محوطه مورد اشاره به چشم می خورد و می توان امیدوار بود که طی ماههای آینده خبرهای خوشی را از آن مخابره کرد. البته در این زمینه مدیران ارشد شرکت نگین چندان تمایلی به اظهار نظر ندارند و تنها به تکرار جمله «وقتش که رسید حتما اعلام خواهیم کرد» بسنده می کنند اما یکی از عوامل فنی پروژه مگامال در گفت و گویی با خبرنگار «4 اکباتان» از پیشرفت فیزیکی 20 درصدی طی حدودا 6 ماه گذشته در این بخش خبر می دهد.

این در حالی است که طی حدودا 14 سال گذشته که از عمر پروژه مگمال می گذرد این محوطه تنها به حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده بود و حالا با احتساب 20 درصد عنوان شده به حدود 55 درصد رسیده و احتمالا اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد شاید بعد از یک دهه دیواره های فلزی آبی رنگی که دیگر اصلا زیبا نیستند برداشته شوند.

در پایان لازم به ذکر است که «زون 4» یکی از شاه کلیدهای اصلی اتمام پروژه مگامال است و قطعا در صورت برداشته شدن این مانع می توان در سالهای پایانی دهه 90 شمسی جشن اختتام ساخت و ساز مگامال را با چشم دید!

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح