اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ جمعه 3 خرداد 1398             نسخه قابل پرینت

نماینده گروه مدلل: بیشترین ارز دولتی را گرفتیم/ هیچ فعالیتی در بازار شکر نداریم

نماینده گروه مدلل در استان خوزستان با تاکید بر این که ارتباط ما با آیت‌الله مکارم شیرازی بی اساس و شایعه است، گفت: ما بیشترین ارز دولتی را دریافت کرده ایم و در عین حال بیشترین واردات را هم انجام داده‌ایم.

حمید اسماعیلی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: آقای مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی به گروه مدلل اعلام کرد باید قیمت‌ها را اعلام کنیم و کالاها باید فروخته شود، به این دلیل که تنظیم قیمت در بازار به گونه‌ای نباشد تا دیگر صاحبان کالا بتوانند قیمت‌ها را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: قیمت کالا به موجودی انبارهای گروه مدلل بستگی دارد، به محض آن‌که این موجودی به کمترین حد ممکن برسد دیگر صاحبان کالا قیمت‌ها را افزایش می‌دهند، چون احساس می‌کنند ما دیگرابزاری برای کنترل قیمت در بازار در اختیار نداریم،  این در حالی است که آقای مدلل با تمام توانش کالا وارد کشور کرده است.

نماینده گروه مدلل همچنین با بی اساس خواندن ارتباط گروه مدلل با آیت‌الله مکارم شیرازی، گفت: گفته شده که آقای مدلل داماد آقای مکارم شیرازی است که دیروز دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی رسما اعلام کرد به این شایعات پایان دهید و هیچ نسبت سببی و نسبی با ایشان وجود ندارد.

اسماعیلی ادامه داد: گفته می‌شود گروه مدلل بیشترین ارز دولتی را دریافت کرده است، این موضوع درست اما ما کالای آنرا وارد کشور کرده‌ایم. آمار و ارقام این را می‌گوید.

وی با بیان این‌که مقامات دولتی این موضوع را می‌دانند و برخی رسانه‌ها شلوغ‌کاری کرده‌اند، افزود: اگر سیاست‌های دولت و تحریم‌ها نباشد ما توان تامین کل کنجاله مورد نیاز کشور را دارد.

وی با تاکید بر این‌که اگر گروه مدلل نباشد تنظیم بازار به هم می‌ریزد، هر گونه فعالیت در بخش شکر کشور را تکذیب کرد و گفت: هم‌اکنون در استان خوزستان 12 انبار تحت اجاره گروه مدلل است که ظرفیت نگهداری 400 هزار تن غلات و روغن خام را دارد.

وی همچنین با بیان این‌که دپو غلات در بندر امام به صورت سنتی انجام می‌شود، افزود: در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید ببینید با استفاده از لودر هر شبانه‌روز 30 هزار تن غلات در انبارها دپو می‌شود.

وی با بیان این‌که با سازمان بنادر و دریانوردی قرارداد 20 ساله برای اجاره‌ انبارها در بندر امام خمینی (ره) داریم،‌ افزود: 17 سال از این قرارداد گذشته و 3 سال آن باقیمانده است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح