اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 12 خرداد 1398             نسخه قابل پرینت

ساختمان سازی در کریدور احتمالی شمال بیمه به اکباتان

کارخانه متروکه انتهای بیمه سوم در طول 3 یا 4 سال گذشته همیشه یادآور نوعی انتظار برای «باز شدن» بوده است، انتظاری که بسیاری آن را سپری می کردند تا بالاخره علاوه بر خیابانهای مرکزی، در ضلع شمالی کوی بیمه نیز معبری به بلوار شهید نفیسی شهرک اکباتان گشوده شود.

به گزارش سایت خبری اکباتان، مدتها بود که موضوع خرید زمین کارخانه متروکه در انتهای بیمه سوم که قرار بود توسط شهرداری منطقه 5 صورت پذیرد و معبر جدیدی به اکباتان باز شود به فراموشی سپرده شده بود. این فراموشی از آنجا ناشی می شد که آبان ماه سال 95 یکی از شورایاران کوی بیمه طی گفت و گویی با «4 اکباتان» از درخواست دریافت تراکم توسط صاحب کارخانه آنهم در مقابل واگذاری زمین آن سخن به میان آورد که البته بعدا معلوم شد شهرداری با درخواست مطروحه موافقت نکرده و پس از آن دیگر کسی پیگیر موضوع نبود.

اما طی روزهای گذشته برپا سازی کارگاه ساختمانی در زمین پشتی کارخانه ی مورد اشاره مجدد بحث بازگشایی انتهای بیمه سوم را به اذهان متبادر ساخت تا سرنوشت پروژه ای که قرار بود یک روزی بالاخره به سرانجام برسد مورد کنکاش بیشتر قرار گیرد.

در رابطه با اهمیت بازگشایی انتهای بیمه سوم باید به این نکته اشاره کرد که در همان زمان بسیاری از کارشناسان ترافیک معقتد بودند در صورت بازگشایی این مسیر بار ترافیکی کوی بیمه که مهمترین گزینه آن ورود از خیابان شهید عظیمی به اکباتان است تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند، چون مسیر مذکور تردد خودروها از انتهای بیمه سوم تا مقابل مسجد امام رضا (ع) در فاز 3 را به راحتی فراهم خواهد ساخت.  

با تمام این تفاسیر اما فعلا سرنوشت این پروژه در مسیر نامعلومی قرار گرفته است و مشخص نیست آیا با ساخت و سازی که قرار است در سر راه آن به انجام برسد آیا بازهم امکان بازگشایی انتهای مسدود خیابان بیمه سوم وجود خواهد داشت یا نه؟

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح