اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 16 شهريور 1398             نسخه قابل پرینت

شورای تجاری های فاز یک اکباتان و مقابله با زیرمیزی

یکی از اهداف مهم تشکیل شورای مرکزی واحدهای تجاری در فاز یک شهرک اکباتان تشکیل صدایی واحد به نمایندگی از بازارچه های 11 گانه بوده است تا به مرور زمان احقاق حقوق از دست رفته دست اندرکاران این بازارچه ها میسر شود.

به گزارش سایت خبری اکباتان، تا همین چند ماه پیش افرادی خود را نماینده «خودخوانده» بازارچه های تجاری فاز یک اکباتان معرفی می کردند و همه امورات جاری بازارچه ها از اجرایی و تصمیم سازی را به صورت فردی و بعضا بر اساس منافع شخصی پیش می بردند که در نتیجه این چرخه ی غیر موجه طی سالها تغییرات قابل ملاحظه ای در نقشه ی بازارچه ها و فضای مشاعات آنها ایجاد شد.

موارد فوق باعث شد تا چندی پیش نمایندگان هیئت مدیره های بازارچه های فاز یک دورهم جمع شدند و طی جلساتی نمایندگانی را به عنوان «شورای مرکزی واحدهای تجاری فاز یک اکباتان» انتخاب نموده تا ضمن رسیدگی به مشکلات بازارچه ها دریافت «زیرمیزی های» عجیب و قریب چند ده میلیونی را که توسط عده ای به راحتی صورت می گرفت متوقف کنند. رویه ای که طی سالهای گذشته تبدیل به عرفی دردناک و البته از روی اجبار برای فعالین واحدهای تجاری بازارچه ها شده و چنانچه کسی تبعیت نمی کرد با کوهی از مشکلات و فشارهای مستقیم و غیر مستقیم مواجه پیدا می کرد.

اما از چند ماه پیش اعضای شورای منتخب تجاری ها در فاز یک تلاش بسیاری برای حدف واسطه ها در مواجهه با نهادهای اجتماعی همچون شهرداری را آغاز کرده اند تا اگر قرار است تصمیمی اخذ و یا برنامه ای به اجرا برسد حداقل دور از دسترس دلالهایی قرار گیرد که در برخی موارد و با ادعای «حل مشکلِ» صاحبان اصناف رقمهایی بین 50 تا 80 میلیون نیز دریافت کرده اند.

در این میان اما صاحبان منافع یا همان «زیرمیزی بگیرها» نیز بیکار ننشسته و در نقطه مقابل کارشکنی های خود را آغاز کرده اند تا شورای مذکور به نتیجه نرسیده و حتی از هم پاشیده شود تا مجدد کارها به روال سابق بازگشته و جالب اینکه در این مسیر حتی ادعای مضحک تلاش خود برای جا به جایی شخص شهردار ناحیه را نیز مطرح می کنند تا به نوعی پشتوانه این شورا را تحت الشعاع قرار دهند. 

با همه این اوصاف امروز بازارچه های تجاری در فاز یک طعم حضور یک شواری واقعا منتخب را حس می کند، شورایی که بدور از منافع شخصی به دنبال حذف «گرگ پیری» هستند که نماد حرکات منفعت طلبانه است و طی چندین سال گذشته باعث و بانی بیشترین حجم تخلفات در فضای مشاعات برخی بازارچه ها بوده است.  

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح