اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 22 مهر 1398             نسخه قابل پرینت

در آینه تاریخ معاصر/ دستگیری 20 عضو سازمان مجاهدین هنگام بمب گذاری

22 مهر 1385

«يورخيم لايب» رئيس حسابداري شركت دارويي «مِرِك» آلمان توسط يكي از اعضاي مسلح گروه فرقان در جلوي منزلش واقع در قلهك ترور شد. وي سالها پيش مقيم تهران بود و هنگام كشته شدن، زن و فرزندانش در خانه بودند.

22 مهر 1372

بيست نفر از اعضاي سازمان مجاهدين خلق هنگام بمب گذاري در مناطق شلوغ تهران دستگير شدند. اين افراد از طريق قاچاق مواد مخدر هزينه هاي خود را تأمين مي كردند.

22 مهر 1369

با انتشار بيانيه مشترك دو كشور سفارتخانه‌هاي ايران و عراق در بغداد و تهران گشوده شد.

22 مهر 1367

جيمي كارتر رئيس جمهور پيشين آمريكا در نامه اي به آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستار كمك وي براي آزادي گروگانهاي آمريكايي در لبنان شد.

22 مهر 1359

حجت الاسلام هاشمي رفسنجاني اظهار داشت: ما آمريكا را آتش افروز اصلي اين جنگ مي دانيم. ما احتمال اينكه آمريكا قدم هاي بزرگتري را هم بردارد مي دهيم. اما اگر آمريكا مستقيماً هم مداخله كند كاري نمي تواند از پيش ببرد. نه ما از ويتنامي ها كمتريم و نه آمريكاي امروز از آن زمان قويتر است.

22 مهر 1359

خبرگزاری فرانسه گزارش داد ظرف مدت سه هفته‌ای که از آغاز جنگ رژیم عراق علیه جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد، بیش از نیمی از 50 هزار نفر اتباع اروپای شرقی ساکن عراق از این کشور خارج شده اند.

22 مهر 1352

امام خميني در پيامي اعلام كردند اينجانب كراراً خطر اسرائيل و عمال آن را كه شاه در رأس آنها قرار داد گوشزد كرده ام. ملت اسلام تا اين جرثومه فساد را از بن نكنند روی خوش نمي بينند و ايران تا گرفتار اين دودمان ننگين است روي آزادي نخواهد ديد.

22 مهر 1345

مسجد دانشگاه تهران طي مراسمي با حضور فيلد مارشال ايوب خان رئيس جمهور پاكستان، افتتاح شد.

22 مهر 1339

قرارداد خريد 250 هزار تن گندم از امريكا به امضا رسيد.

22 مهر 1328

مصدق به اتفاق 200 نفر از مديران مطبوعات وسياسيون كشور در اعتراض به سوء جريان انتخابات دوره شانزدهم مجلس، در مقابل دربار تحصن كردند. اين تحصن پس از 5 روز بدون نتيجه خاتمه يافت.

22 مهر 1326

طبق مصوبه دولت، «استان تهران» مشتمل بر 12 شهرستان و 46 بخش تشكيل شد.

22 مهر 1322

«جيمز برنز» رئيس اداره تجهيزات جنگي دولت آمريكا در گزارشي به رئيس جمهور اعلام كرد تمامي معادن نفت ايران در دست انگليسيهاست و بايد با آنان مذاكرات جدي آغاز شود تا يك سوم اين معادن را به آمريكا واگذار كنند.

22 مهر 1302

امروز اعلام شد طي 2 ماه اخير يك هزار نفر در آبادان بر اثر ابتلا به بيماري وبا جان خود را از دست داده اند.

22 مهر 1290

هيأت وزيران لايحه ضبط اموال و املاك شاهزاده شعاع السلطنه و سالارالدوله به نفع خزانه دولت را تصويب كرد و اجراي مصوبه بر عهده «مورگان شوستر» آمريكايي گذارده شد ولي با تهديد روسيه مواجه شد و به اجرا درنيامد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح