اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ يكشنبه 1 دي 1398             نسخه قابل پرینت

آیا قرارداد ویلموتس «ترکمانچای» بود؟

یک بند جنجالی در قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال وجود دارد که طبق آن فدراسیون کشورمان در صورت فسخ قرارداد از سوی هر یک از طرفین باید حقوق سه ماه آینده را به مرد بلژیکی پرداخت کند! این موضوع یک بار دیگر عدم تسلط و اشراف مدیران فدراسیون فوتبال به مسائل حقوقی را نشان داد و حالا شاید باعث شود که پول قابل‌ توجهی از خزانه فدراسیون خارج شود.

روزنامه دنیای‌ اقتصاد نوشت: «مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال چند روز پیش اعلام کرد قرارداد ویلموتس با تیم ملی فسخ شده است. اما ظاهرا این پایان ماجرا و حاشیه‌های ایجادشده در مورد این مربی بلژیکی نبود. بعد از آن اعلام شد یک بند جنجالی در قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال وجود دارد که طبق آن فدراسیون کشورمان در صورت فسخ قرارداد از سوی هر یک از طرفین باید حقوق سه ماه آینده را به مرد بلژیکی پرداخت کند! این موضوع یک بار دیگر عدم تسلط و اشراف مدیران فدراسیون فوتبال به مسائل حقوقی را نشان داد و حالا شاید باعث شود که پول قابل‌ توجهی از خزانه فدراسیون خارج شود.

اما همین موضوع در چند روز اخیر باعث ایجاد حساسیت‌هایی در بخش‌های دیگر کشور شده و مسئولان پیگیر این داستان شده‌اند. در این میان نمایندگان مجلس چند بار به مفاد قرارداد ویلموتس واکنش نشان داده و خواستار ارائه توضیح فدراسیون فوتبال شدند. در جدیدترین فعل و انفعال عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تایید کرده که متن قرارداد ویلموتس به مجلس رسیده و متن قرارداد او ترجمه شده است. طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس درباره قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: «قرارداد به کمیسیون رسیده و کامل ترجمه شده است ولی نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. تصمیم جمعی در کمیسیون فرهنگی این است که قرارداد استراماچونی سرمربی استقلال و کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی هم به مجلس بیاید و بعد از آن تصمیم لازم گرفته می‌شود.»

او درباره این که گفته می‌شود قرارداد مارک ویلموتس به نوعی ترکمنچای بسته شده است، گفت: «به نظرم این بحث یک مقدار کم‌لطفی است و به این شدت نیست. به هر حال فدراسیون فوتبال بخشی از این قرارداد را منتشر کرد که درباره تبعات فسخ بود و این بخش قابل‌ نقد و اعتراض است. ممکن است بعد از بررسی هر سه قرارداد، جلسه‌ای با آقای تاج رئیس فدراسیون و آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برگزار کنیم. همه چیز به تصمیم جمعی در کمیسیون فرهنگی بستگی دارد. فکر می‌کنم تا اواخر هفته آینده این اتفاق رخ بدهد.»

این در حالی است که طبق ادعاهای رئیس فدراسیون فوتبال، مارک ویلموتس بیش از روزهایی که مقرر شده در مرخصی بوده و همین باعث می‌شد فدراسیون فوتبال ایران با شکایت به  CAS، قرارداد این سرمربی را یکطرفه فسخ کند و مانع پرداخت غرامت شود.»

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح