اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 4 دي 1398             نسخه قابل پرینت

آیا بارانِ پس از آلودگی هوا، «آلوده» است؟

تهران درحالی یک هفته آلوده را پشت سر گذاشته که قرار است از فردا (۵ دی ماه) وزش باد و بارش خفیف باران را تجربه کند اما شاید دغدغه بسیاری از پایتخت‌نشینان تبعات احتمالی این باران باشد. به گفته یک کارشناس هواشناسی ممکن است در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده‌هایی که با بخار آب ترکیب شده‌اند، زیاد باشد اما با توجه به همراهی وزش باد با باران آلاینده‌ها از سطح زمین دور می‌شوند.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا گفت: جو هیچ‌گاه عاری از آلاینده‌هایی مانند «ناکس و ساکس‌» نیست و این آلاینده‌ها به هر حال با بخار آب ترکیب می‌شوند. به‌طور کلی در کره زمین نیز میزان آلاینده‌های هوا افزایش پیدا کرده و در نتیجه میزان باران‌های اسیدی بیشتر شده است. ممکن است در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده‌هایی که با بخار آب ترکیب شده‌اند، زیاد باشد اما باید در نظر داشت که بارش باران معمولا با وزش باد همراه است و باد می‌تواند آلاینده‌ها را دور کند.

وی افزود: شب گذشته جریانات شمالی کم فشار به سواحل شمال کشور کشیده شد و در پی آن وزش باد در سطوح زیرین جو داشتیم بنابراین وزش باد سبب بهبود کیفیت هوا در برخی مناطق تهران شد.

مدیرکل سابق پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه فردا (۵ دی) وزش باد در تهران و پراکندگی آلاینده‌ها دور از انتظار نیست، گفت: به دنبال ورود سامانه بارشی به کشور بارش ضعیفی را در تهران شاهد خواهیم بود. طی هفته آینده نیز شدت آلاینده‌ها به مراتب کمتر خواهد شد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح