اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 2 آبان 1397             نسخه قابل پرینت

کلنگ ساخت نیروگاه در مگامال به سنگ خورد!

اواخر تیرماه امسال کلنگ زنی افتتاح نیروگاه کوچک تولید برق در مگامال حسابی توجهات را در شهرک اکباتان به خود جلب نمود اما حالا پس از گذشت تنها 3 ماه افراد مطلع خبر از عدم امضای قرارداد ساخت نیروگاه مذکور می دهند!

به گزارش سایت خبری اکباتان، مدیر عامل جوان و جویای نام مگامال نیاز داشت تا حضور خود را بیش از پیش به اثبات برساند برای همین بلافاصله پس از امضای تفاهم نامه اولیه ساخت نیروگاه تولید برق در مگامال مراسم کلنگ زنی به راه انداخت و عنوان پرطمطراق «مگامال 97» را برای مجموع تلاشهای خود رونمایی کرد.

اما حالا پس از گذشت 3 ماه و بنا بر اعلام افراد کاملا مطلع قراداد ساخت نیروگاه با مخالفت نهادهای بالادستی شرکت نگین (مجری مگامال) مواجه و قرارداد این موضوع به امضاء نرسیده و احتمالا سرنوشت پروژه ساخت نیروگاه کوچک تا اواسط سال آینده هم مشخص نخواهد شد و بدین ترتیب یکبار دیگر بدبینی مفرط برخی افراد نسبت به کلیت اجرای مراسم کلنگ زنی در جامعه تا حدود بسیار زیادی تقویت می شود.   

این اتفاق در حالی صورت گرفته است که در مراسم افتتاحیه یا همان کلنگ زنی، پیمانکار ساخت نیروگاه در جملاتی که در جمع حاضرین بیان نمود از سرمایه گذاری 4 میلیاردی شرکت متبوعش برای راه اندازی فاز نخست سی اچ پی (نیروگاه کوچک) سخن به میان آورد و ضمن اشاره به تولید 2 مگاوات برق در فاز نخست از افزایش این عدد به 10 مگاوات در آینده نیز خبر داد.   

اما با تمام این تفاسیر فعلا احداث نیروگاه با یک سنگ بزرگ مواجه شده و در این میان سرنوشت وعده هایی که برای تولید برق و استفاده در سیستم داخلی مگامال داده می شد، مشخص نیست.

سید یاسر نیازی مدیر عامل شرکت نگین آرای آسیا در گفت و گویی که خرداد ماه سال جاری با 4 اکباتان داشت (اینجا را بخوانید) از پیش بینی های صورت گرفته برای تأمین حدود 60 درصد از برق مورد نیاز مگامال پس از آغاز به کار مرحله نخست پروژه نیروگاه یعنی همان 2 مگاوات مذکور سخن گفته بود و حالا شاید بد نباشد که این پرسش مطرح شود که خلاء آن 60 درصد برق تولیدی برنامه ریزی شده چگونه  پُر خواهد شد؟

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح