اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 مرداد 1398             نسخه قابل پرینت

تلاش بلوک B1 در ساماندهی غذا دادن به گربه ها

بلوک B1 در فاز یک شهرک اکباتان موفق شده است طرح فرهنگسازی در مورد غذا دهی به گربه ها را تا حدود مطلوبی به اجرا برساند.

به گزارش سایت خبری اکباتان، بیش از 1 ماه از اجرای برنامه نگهداری و غذا دهی به حیوانات خانگی در بلوک B1 می گذرد و در این مدت فعلا نتایج قابل توجهی از کاهش گله و شکایت ساکنین از حضور حیوانات به دلایلی همچون ترس، سر و صدا، وجود فضولات و ... بدست آمده است.

در این رابطه هیئت مدیره این بلوک به پیشنهاد یکی از اعضا (خانم ناطق) مکان هایی را برای غذا دهی به گربه ها در نظر گرفتند و پس از آن جلسه توجیهی و راهنمایی برای نگهبانان و پرسنل بلوک برگزار گردید و در نهایت عکس ها و اطلاعیه های آموزشی نیز در محوطه ورودی ها نصب شد تا ساکنین در زمینه اجرای این طرح اطلاع کافی داشته باشند.  

در کنار بحث غذا دهی به گربه ها یک کار مهم دیگر نیز از طرف هیئت مدیره این بلوک به انجام رسید و آن تهیه دستکش و  کیسه برای مالکین سگها بود که به این ترتیب از ریخته شدن فضولات این حیوان در محوطه عمومی بلوک که معمولا با شکایت برخی از ساکنین همراه می شود، جلوگیری به عمل آید.

نگهداری و توجه به حیوانات یکی از موضوعات پرمناقشه در بلوکهای شهرک اکباتان محسوب می شود. در این رابطه برخی بلوکها مانند بلوک 8 در فاز دو نگهداری سگ را در محوطه آپارتمانها ممنوع کرده اند (اینجا را بخوانید) (حتی کار به جایی رسیده است که به مشاورین املاک محدوده نیز اطلاع داده اند مستأجرهایی که سگ نگهداری می کند را به این بلوک معرفی نکنند) و حالا هم بلوک B1 در تازه ترین تجربه موجود در این زمینه طرح ساماندهی این حیوانات را آغاز کرده است.

گفتنی است هیئت مدیره بلوکهای اکباتان معمولا در رابطه با بحث نگهداری حیوانات دچار نوعی سردرگمی هستند چون اگر ممنوعیت را اعمال کنند با مخالفت شدید عده ای قابل توجه مواجه می شوند و از طرفی همیشه مورد انتقاد جدی گروه مقابل یعنی مخالفین حضور حیوانات در آپارتمانها قرار دارند.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح