اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 تير 1396            نسخه قابل پرینت

درگذشت خالق «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟»

اسپنسر جانسون نویسنده کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟» در ۷۸ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسپنسر جانسون هفته گذشته بر اثر ابتلا به سرطان لوزالمعده از دنیا رفت. او سال ۱۹۹۸ کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟» به بازار کتاب عرضه کرد.

«چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟» تنها اثر پرفروش و مشهور جانسون نبود. او در همکاری با کن بلانچارد کتاب «مدیر یک دقیقه‌‌ای» را سال ۱۹۸۲ منتشر کرد.

پاتریک اسپنسر جانسون ۲۴ نوامبر ۱۹۳۸ به دنیا آمد. او بیش از سه دهه در زمره نویسندگان پرفروش بود اما همواره از مصاحبه و حضور در مجامع عمومی خودداری می‌کرد. او حتی حاضر نبود عکسش را روی جلد کتاب‌هایش چاپ کنند.

کن بلانچارد می‌گوید اسپنسر داستان کتاب «چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟» را در یک سمینار با او در میان گذاشته است. بلانچارد پس از شنیدن داستان به اسپنسر می‌گوید: «باید یک کتاب درباره‌اش بنویسی».

ذکر این تذکر نیز ضروی است که کتاب چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد نوشتهٔ مشترک اسپنسر جانسون و کن بلانچارد است که با نام‌های دیگری مانند چه کسی پنیر مرا دزدید نیز شناخته می‌شود. این داستان راه تغییر کردن در زندگی و ایجاد تنوع در زندگی را به شیوه‌ای زیبا آموزش می‌دهد.

چاپ نخستِ متن اصلیِ کتاب در سال ۱۹۹۸ منتشر شده‌است.

در این داستان چهار شخصیت خیالی ترسیم شده‌اند:

موش‌ها: «اسنیف» و «اسکوری» و آدم‌کوچولوها، «هم» و «هاو». این چهار شخصیت برای نشان دادن قسمت‌های ساده و پیچیدهٔ درون ما، بدون توجه به سن، نژاد یا ملیت، در نظر گرفته شده‌اند.

ما، گاهی اوقات، ممکن است مثل اسنیف عمل کنیم، که تغییرات را زود بو می‌کشد؛ یا مثل اسکوری که به‌سرعت وارد عمل می‌شود. گاه مانند «هم» می‌شویم، که با انکار تغییرات در برابر آنها می‌ایستد، چراکه می‌ترسد به طرف چیزی بدتر کشیده شود. یا مثل «هاو» که یادمی‌گیرد وقتی شرایط او را به طرف چیز بهتری راهنمایی می‌کند، خود را با آن تغییر وفق دهد.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح