اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
 
ارسال شده در تاریخ شنبه 27 بهمن 1397            نسخه قابل پرینت

تخریب چهره شهرک اکباتان در خبرگزاری ها

روز گذشته خبری با عنوان «دستگیری مردی که در شهرک اکباتان آبروریزی کرد» بر روی تعداد قابل توجهی از خبرگزاری های رسمی کشور قرار گرفت.

به گزارش سایت خبری اکباتان و به نقل از ایسنا، مردی که با انتشار تصاویر و مطالب کذب باعث هتک آبروی یکی از همسایگانش در شهرک اکباتان شده بود، دستگیر شد.

اوایل بهمن ماه امسال مردی با مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و از انتشار تصاویر و مطالب دروغ در فضای مجازی و به خصوص گروه‌های مجازی ساکنان شهرک اکباتان علیه خودش شکایت و اعلام کرد که این شایعات سبب آبروریزی و متزلزل شدن جایگاه اجتماعی‌اش شده است.

با اخذ این شکایت تیمی از مأموران پلیس فتا برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند. آنان در تحقیقات خود به مردی ۳۸ ساله که همسایه شاکی بود، مشکوک شدند و تحقیقات از وی را آغاز کردند.

در تحقیقات بعدی مأموران مشخص شد که این فرد اقدام به ساخت صفحه جعلی در شبکه تلگرام کرده و با انتشار مطالب و تصاویر دروغین باعث بی‌آبرویی شاکی در محل زندگی‌اش شده است. بلافاصله با دستور مقام قضائی این فرد به پلیس احضار شد و وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار گرفت، اعتراف کرد و گفت که از چند روز قبل با همسایه شأن دچار اختلاف شده و برای انتقام‌ گیری شروع به بی‌آبرو کردن او کرده است.

سرهنگ تورج کاظمی - رئیس پلیس فتای تهران بزرگ - با تأیید این خبر به ایسنا گفت: برای این فرد پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

در پایان توجه به این نکته ضروری است که به نظر می رسد تیتر خبر مذکور قدری با جانبداری خاص انتخاب شده است چون مشکل بوجود آمده روزانه شاید به دفعات در نقاط مختلف شهر تهران یا سطح کشور رخ دهد اما اینکه ماجرا با تأکید بر «آبروریزی در شهرک اکباتان» منعکس می شود شاید قدری بی انصافی باشد.

البته نباید فراموش کرد که بزرگنمایی های هیجانی که طی سالهای گذشته در برخی موارد توسط عده ای از اکباتان نشین ها به انجام رسیده در ایجاد چنین نگاههایی تأثیر گذار بوده. باید پذیرفت که شهرک اکباتان هم یک محدوده ی جغرافیایی است همانند سایر نقاط شهر تهران که در اینجا هم مردم زندگی می کنند و طبیعتا امکان بروز هرگونه خطا و مشکلی وجود دارد. 

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح