اوقات شرعی       جستجو         پیوندها        تماس با ما
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
            رو در رو
 
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 4 شهريور 1398            نسخه قابل پرینت

شهری که دعوا و فحش مانند نقل و نبات در آن ریخته

فاکس نیوز در گزارشی ضمن وخیم خواندن اوضاع لس آنجلس مینویسد وجود بی خانمانها در این منطقه به بحرانی بزرگ تبدیل شده است.

به گزارش فارس، شهروندان لس آنجلس، افراد بی خانمان و فعالان حقوقی می‌گویند که آن‌ها دیگر اعتقادی به توانایی مقامهای شهرشان برای رفع معضل بی خانمانی ندارند.

در بسیاری از شهرهای آمریکا صدها میلیون دلار برای رفع معضل بی خانمانی هزینه شده تا فقط نظاره گر وخامت آن باشند. این دقیقاً همان چیزی است که در شهر لس آنجلس کاملاً مشهود است.

در زمان ورود به شهر لس آنجلس اولین چیزی که مشام انسان را آزار می‌دهد بوی نامطبوع مشروبات الکلی و زباله‌ است.

این پایگاه مینویسد: «وقتی به اطراف نگاه می‌کنید، چادرهای کثیفی را می‌بینید که به ردیف در پیادهروها و در کنار انبوه زباله‌ها قرار دارند. ساکنان چادرها با لباس‌های کهنه در وسط خیابان‌ها سرگردان حرکت می‌کنند. درگیری و فحشا بخش جدانشدنی از زندگی افراد بی خانمان شهر لس آنجلس هستند. این موضوع فاجعه‌ است.»

شهر لس آنجلس همانند چندین شهر ساحلی غربی که خبرنگار فاکس نیوز از آن بازدید کرده با بحران بی خانمان‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال برخلاف شهرهای ساحلی آمریکا، لس آنجلس نمی‌تواند معضل بی خانمان‌ها را در پناهگاه‌ها یا مسکن‌های افراد کم درآمد پنهان کند.

سیاست‌های شکست خورده همراه با چندین دهه غفلت و سوء مدیریت یک معضل کهنه را به کابوسی ناتمام مبدل کرده است. این نگرانی وجود دارد که شاید این شهر دیگر به وضعیت سابق خود برنگردد.

فاکس نیوز میافزاید: «شهروندان لس آنجلس از دست مقامات این کشور عصبانی هستند چرا که از وعده‌های بزرگ حرف می‌زنند، اما به ندرت به وعده‌های خود عمل میکنند.»

در سراسر ایالت کالیفرنیا، مدتهاست که مقامهای آمریکایی همزمان با ناکامی در تصویب قانونی مناسب برای رفع معضل بی خانمانی اتها به ابراز تاسف بسنده می‌کنند.

حامیان حقوق افراد بی خانمان مقامهای آمریکا را متهم به سودجویی از بحران بی خانمانی برای پیش بردن  اقدامات سیاسی خود و دستکاری فضای سیاسی برای شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها می‌کنند. ایالت کالیفرنیا بیشترین جمعیت افراد بی خانمان آمریکا را داراست.

با وجود صرف صدها میلیون دلار برای رفع مشکل بی خانمانی، اما شمار افراد بی خانمان برای چهارمین بار طی ۴ سال افزایش یافته است.

تازه‌ترین سرشماری که در ماه ژوئن توسط اداره خدمات لس آنجلس منتشر شد نشان می‌دهد که تقریباً ۶۰ هزار فرد بی خانمان بدون سر پناه زندگی می‌کنند.

تعداد افراد بی خانمان در سال ۲۰۱۹، ۱۶ درصد رشد داشته و به ۳۶ هزار نفر رسیده است. افرادی که بیش از یک سال در خیابان‌های لس آنجلس زندگی می‌کنند ۱۷ درصد افزایش یافته است. علاوه بر آن، سه چهارم جمعیت بی خانمان‌ها در این شهر بدون سرپناه هستند.

آمار بی خانمانها پس از ۲ مرتبه افزایش مالیات و تلاش برای صرف هزینه ۶۱۹ میلیون دلار برای رفع این از طریق ارائه خدمات اجتماعی و مسکن جدید منتشر شد.

فرماندار کالیفرنیا بحران بی خانمان‌ها را متوجه واشنگتن کرده که منابع مالی فدرال را کاهش داده است.

دونالد ترامپ اخیرا در یک تجمع انتخاباتی گفت که «کالیفرنیا مایع ننگ آمریکا است».

به گزارش فاکس نیوز، بحران بی خانمان‌ها در لس آنجلی روز به روز به بحران در بهداشت عمومی دامن زده است.

بنابر گزارشها اخیرا شیوع بیماری هپاتیت آ در سن دیگو رخ داده و به تازگی بیماری سفلیس در منطقه سونوما گزارش شده است. همچنین بیماری تیفوس در کالفرنیا شیوع پیدا کرده است.

 
فیلم و صوت
 
    جدیدترین اخبار
صفحه نخست   |   تماس با ما    |     پیوند ها    |     جستجو    |     آب و هوا     |    RSS
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح