هفت اپلیکیشن اندرویدی که بهتر است فوراً از گوشی حذف کنید!

اخیراً هفت برنامه اندرویدی آلوده به بد افزار جوکر در فروشگاه گوگل‌پلی مشاهده شده است. گوگل این برنامه‌ها را حذف کرده است، ولی این برنامه‌ها در حال حاضر از سوی میلیون‌ها کاربر استفاده می‌شوند. پس زودتر اگر این برنامه‌ها را روی موبایل‌تان دارید، حذف‌شان کنید!

هفت اپلیکیشن اندرویدی که بهتر است فورا از گوشی حذف کنید

به گزارش  4 اکباتان به نقل از برنا، هفت اپلیکیشن اندرویدی در فروشگاه گوگل‌پلی شناسایی شده که حاوی بد افزار جوکر هستند و باید فوراً از تلفن همراه حذف شوند.

شرکت کسپرسکی Kaspersky اعلام کرد هفت برنامه در فروشگاه گوگل‌پلی حاوی بد افزار جوکر هستند. این بد افزار شبیه تروجان عمل می‌کند و در پی وقوع یکسری حملات، از سوی بسیاری از کاربران گزارش شده است. اگرچه گوگل این برنامه‌ها را از گوگل‌پلی حذف کرده، اما این برنامه‌ها همچنان در دستگاه‌هایی که قبلا روی آنها نصب شده‌اند، وجود دارند.

جستجو برای یافتن برنامه‌های آلوده به بد افزار در فروشگاه گوگل‌پلی امری رایج است. اگرچه گوگل همواره سعی می‌کند برنامه‌هایی که در Play Store قرار می‌گیرند را بررسی کند، باوجود این برخی از برنامه‌های مخرب می‌توانند از این مرحله‌ی شناسایی عبور کنند. گوگل سخت کار کرده تا از شر برنامه‌های مضری که می‌توانند دستگاه‌ها را آلوده کرده، قربانیان را در برابر سرقت و موارد دیگر آسیب‌پذیر می‌کنند خلاص شود.

اخیراً هفت برنامه اندرویدی آلوده به بد افزار جوکر در فروشگاه گوگل‌پلی مشاهده شده است. پس از گزارش کاربران از مشاهده این مشکلات بد افزاری، گوگل این برنامه‌ها را حذف کرده است؛ با این حال این واقعیت که این برنامه‌ها در حال حاضر از سوی میلیون‌ها کاربر استفاده می‌شوند، نگران‌کننده است. بنابراین اگر کاربری این برنامه‌ها را دانلود کرده باشد، همچنان در تلفن همراه‌ش وجود دارند و کاربران حتماً باید نسبت به حذف این برنامه‌ها اقدام کنند.

لیست این ۷ برنامه بشرح زیر است:

  • Now QRcode Scan
  • EmojiOne Keyboard
  • Battery Charging Animations Battery Wallpaper
  • Dazzling Keyboard
  • Volume Booster Louder Sound Equalizer
  • Super Hero-Effect
  • Classic Emoji Keyboard

تلفن خود را به‌طور کامل بررسی کنید و اگر این برنامه‌ها را در گوشی‌های اندرویدی خود دارید، فوراً آنها را حذف کنید.

در میان جرایم سایبری مختلفی که در بروز آلودگی‌های تروجانی دخیل هستند، این برنامه‌های بد افزاری روش‌هایی مانند اشتراک‌های جعلی و پیگیری‌های درون برنامه‌ای را به کار می‌گیرند که بعداً می‌توانند با پول‌سازی غیرقانونی مرتبط شوند. کاربران باید احتیاط کنند و از باز کردن لینک‌های مشکوک از منابع ناشناس خودداری کنند.

جرایم سایبری با توجه به این واقعیت که روزانه افراد بیشتری آنلاین هستند، در حال افزایش است و بسیاری از حالت‌های جدید دزدی و کلاهبرداری ظاهر شده‌اند. خدمات بازی آنلاین نیز اکنون به بستر جدیدی برای رشد چنین فعالیت‌ها و شرارت‌های مخربی تبدیل شده‌اند.

 

منتشر شده در شنبه 6 آذر 1400       کد خبر : 10239
آخرین اخبار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ می‌باشد.
طراحی وب سایت : ایران طراح